Ćwiczenia na boczki, które wykonasz wszędzie!

Popularne „boczki”, czyli tłuszcz zgromadzony na biodrach i po bokach tułowia, to zmora wielu osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aby się ich pozbyć, należy nie tylko stosować odpowiednią dietę, ale i ćwiczyć te partie mięśni, które sprawiają nam problemy. Poniżej przedstawiliśmy kilka ćwiczeń na boczki, które będziesz mógł wykonać wszędzie – czy to w domu, czy na siłowni. Niektóre zrobisz nawet w parku czy na spacerze. Do dzieła więc!

Pajacyki

Ktoś może zapytać co wspólnego mają popularne pajacyki z ćwiczeniami na boczki? Tymczasem one świetnie podnoszą tempo naszego metabolizmu i są idealnym pierwszym ćwiczeniem na rozgrzewkę. Zna je każdy ze szkoły podstawowej. Są proste do wykonania i prawidłowo zrobione angażują mięśnie brzucha i ud. Wykonajmy ich jak najwięcej przez jedną minutę. Później 30 sekund przerwy – i kolejna seria. Wystarczą trzy – cztery serie, by się porządnie rozgrzać.

Skręty tułowia

Kolejne proste ćwiczenie, które znamy od małego. Stajemy w rozkroku, mniej więcej na szerokość barków. Następnie trzymając nogi i miednicę nieruchomo robimy skręty tułowiem. Jeżeli chcemy, w celu zwiększenia stopnia trudności możemy wziąć do rąk ciężarek (najlepiej tak od dwóch do pięciu kilogramów) – doradzają specjaliści https://cityfit.pl. Wykonujemy trzy serie po dwadzieścia powtórzeń.

Przyciąganie kolan

Dalej stoimy w lekkim rozkroku, jednak staramy się przyciągnąć kolano po przekątnej, czyli prawe kolano do lewego łokcia. Ręce mamy założone za głowę i staramy się jak najwięcej wyciągnąć. Na początku wykonuj ćwiczenie powoli i poprawnie, a kiedy nabierzesz wprawy, możesz stopniowo przyspieszać. Ważne, aby każde kolano znalazło się dwadzieścia razy w górze w trzech seriach.

Dotykanie kostek

Z naszymi ćwiczeniami na boczki przechodzimy na podłogę, dlatego warto pod plecy podłożyć matę. Leżąc na plecach, zginamy nogi w kolanach. Stopy dotykają podłoża. Lekko unosimy ramiona i głowę. Ręce leżą wzdłuż tułowia. Delikatnie skręcając, unosimy dłonie i kierujemy je do kostek, następnie przesuwamy się na drugą stronę, cały czas nie kładąc głowy na ziemi. Ponownie, jak i w poprzednich ćwiczeniach, robimy trzy serie po dwadzieścia powtórzeń na każdą stronę.

Brzuszki skośne

Stopy dalej trzymamy na podłodze, a górną część tułowia kierujemy po skosie. Ręce mamy założone za głowę – jednak pamiętajmy, by nie ciągnęły one w górę całego ciała, a tylko mięśnie brzucha. Jeżeli za bardzo „pomożemy” sobie rękoma, to może nas na drugi dzień bardzo boleć kark. Przyciągamy łokieć do kolana na skos, czyli prawy do lewego itd. Wykonujemy trzy serie po piętnaście powtórzeń.

Unoszenie bioder

Ostatnim ćwiczeniem na boczki jest unoszenie bioder polegające na tym, by oderwać dolną część tułowia do góry a następnie opuścić, jednak nie dotykać podłoża. Stopy i ramiona mocno przylegają do ziemi, głowa również. Kolana są zgięte, możemy między nie wcisnąć piłkę do ćwiczeń. Trzy serie po piętnaście powtórzeń na pewno dadzą nam w kość!

Boczki to zmora wielu osób. Odznaczają się przy spodniach z niskim stanem, przeszkadzają w założeniu obcisłej sukienki czy spódnicy. Regularne ćwiczenia na boczki pozwolą się ich pozbyć już w dwa lub trzy miesiące. Pamiętajmy jednak, by dołączyć do tego zbilansowaną dietę!

Materiał partnera