księgarnie internetowe

Zalety księgarni internetowych

Jakie są zalety księgarni internetowych? Czy szeroki wybór pozycji oraz oszczędność czasu to jedyne plusy zakupów w sieci?

Wygoda

Pierwszym i chyba najważniejszym atutem, nie tylko w odniesieniu do e-księgarni, a ogólnie – do całej branży e-commerce jest wygoda klienta. Już sama świadomość, że możemy mieć tysiące produktów na wyciągnięcie ręki, a w zasadzie na kliknięcie myszką, robi naprawdę spore wrażenie. Nie musimy ubierać się, wychodzić z domu, jechać autobusem, metrem, tramwajem itp. Oszczędność czasu i energii – ogromna.

Łatwość wyszukiwania

Każda szanująca się księgarnia internetowa posiada funkcję wyszukiwania książek. Niekiedy mechanizm ten jest niezwykle zaawansowany. Możemy podać praktycznie dowolne kryterium, według którego zaprzęgniemy wyszukiwarkę do pracy. Co więcej, po znalezieniu interesującej nas pozycji, algorytm sklepu wskaże nam książki o podobnej tematyce. Poczujemy się wręcz tak, jak byśmy byli obsługiwani indywidualnie przez przydzielonego nam osobistego doradcę.

Dostępność

Coraz większa dostępność internetu sprawia, że przestaje być ważne to, gdzie mieszkamy. Wszędzie, gdzie tylko mamy zasięg sieci, możemy korzystać z jego dobrodziejstw, w tym także z ofert niezliczonej liczby księgarń internetowych.

Specjalizacja

Liczba księgarni powoduje, że konkurencja w tej branży jest wręcz niewyobrażalna. Jednym ze sposobów wyróżnienia się na rynku i zbudowania mocnej pozycji jest ścisła specjalizacja. Księgarnie takie jak www.ksiegarnia.bernardinum.com.pl oferują książki z jednej lub kilku zbliżonych dziedzin. To, czego z pewnością nie znajdziemy w klasycznej księgarni stacjonarnej lub też w e-księgarni przeznaczonej dla masowego odbiorcy, z pewnością uda się nam „upolować” w sklepach internetowych nastawionych na konkretną tematykę książek.

Recenzje czytelników

Ogromnym atutem kupowania książek przez internet jest możliwość zapoznania się z recenzjami wystawionymi przez osoby, które daną pozycję już przeczytały. Poza tym, system recenzji pozwala łatwiej poruszać się w tej bądź co bądź dżungli produktów.

Ceny

Sam fakt, iż koszty prowadzenia internetowej księgarni są niższe niż tej istniejącej fizycznie sprawia, że ceny w tych pierwszych są zdecydowanie niższe. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czytania – nie ma lepszej alternatywy od e-księgarni.

Wydaje się, że jedyną wadą tego rozwiązania jest konieczność oczekiwania na dostawę oraz brak możliwości chociażby dotknięcia towaru przed zakupem. Chociaż z drugiej strony, coraz szybszy rozwój rynku e-booków usuwa i tę niedogodność: książka zaczyna tracić swoją namacalną postać, a staje się bytem niemalże wirtualnym. Liczy się jedynie jej treść…