wczasy-last-minute

Wczasy Last Minute – czy warto?

Wyjazd na wczasy z oferty Last Minute jest bardzo popularną opcją, zwłaszcza w sytuacjach, gdy poszukujemy jakiejś ciekawej oferty wakacji na ostatnią chwilę. Często bowiem zdarza się, że nie mamy możliwości wzięcia wcześniej urlopu i akurat w danej chwili możemy sobie pozwolić na odrobinę wytchnienia. Last Minute nam to umożliwia, co więcej pozwala nam często na zwiedzenie bardzo atrakcyjnych miejsc, w bardzo niskiej cenie.

Co to jest oferta Last Minute?

Formuła Last Minute dotyczy sprzedaży ostatnich wolnych miejsc na organizowane przez biuro podróży wycieczki i wczasy. Jest ona zazwyczaj połączona z promocyjnymi, dużo niższymi cenami, ponieważ przewoźnikom nie do końca opłaca się wypuszczać niepełnych wycieczek. Wprowadzanie do oferty wczasów w systemie Last Minute, pozwala biurom podróży wyprzedać brakujące miejsca, a turystom cieszyć się z ciekawych wyjazdów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Fakty i mity na temat wczasów Last Minute

Termin Last Minute w odniesieniu do wyjazdów wakacyjnych ma tylu samo zwolenników, co przeciwników. Ci drudzy twierdzą, że w ofertach kupowanych na ostatnią chwilę zostają tylko te, których nikt wcześniej nie chciał wykupić i że decydując się na zakup takiego wyjazdu będziemy traktowani, jak turyści drugiej kategorii. Tymczasem jest to bardzo duży błąd, ponieważ równie często w ofercie wczasów Last Minut możemy także znaleźć wyjazdy w bardzo atrakcyjne turystycznie kierunki, m.in. do Hiszpanii, Portugalii czy do Włoch.

Czy jest się czego obawiać?

Jak tłumaczy nasz rozmówca z Biura Podróży Kos we Wrocławiu, która posiada w swojej ofercie bardzo dużo wycieczek w różne części Europy: Nieprawdziwa jest opinia, jakoby wczasy z oferty Last Minute łączyły się z gorszą obsługą czy niższym standardem. Wakacje sprzedawane na ostatnią chwilę różnią się wyłącznie ceną, która jest związana ze zbliżającym się wyjazdem. Gwarancją takiego samego traktowania klientów, którzy zdecydowali się na wyjazd w ostatniej chwili są przepisy zawarte w Ustawie o usługach turystycznych, która dokładnie określa, że turyści decydujący się na zakup oferty last minute mają takie same prawa, jak ci, którzy wykupili dane w czasy w cenie znajdującej się w katalogach. W naszej ofercie znajduje się np. bardzo dużo ofert Last Minute z wyjazdami do Hiszpanii. Klienci bardzo chętnie z nich korzystają, ponieważ w ten sposób mają szansę zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Materiał partnera