akcesoria zeglarskie

Rodzaje akcesoriów żeglarskich

Rejs wymaga prawidłowego przygotowania. Oprócz poznania trasy i pogody, należy również zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria żeglarskie, które przydadzą się zarówno do ochrony własnej, jak i solidnego zabezpieczenia lin oraz zamocowania masztów. Do produkcji tych drugich wykorzystuje się metale niezależne. Jakie jeszcze akcesoria żeglarskie są potrzebne żeglarzom w czasie rejsu? Oto krótki przegląd.

Podstawowe akcesoria potrzebne żeglarzowi

Aby przeżyć podczas dłuższej wyprawy żeglarskiej, należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. W ich skład wchodzą odpowiednie elementy ubrania, ręczniki, kubki, termosy i inne naczynia, lornetki, kompasy, zegary, latarki i noże, które mogą być przydatne w każdej chwili. Są to artykuły niezbędne każdemu żeglarzowi, ale na pokładzie jest również zapotrzebowanie na akcesoria wykorzystane do zabezpieczenia takielunku, czyli całego sprzętu znajdującego się powyżej linii pokładu łącznie z masztami.

Bezpieczeństwo żaglówki podstawą odbycia rejsu

Jednym z najważniejszych elementów żaglówki są liny, które wykorzystywane są do want, sztagów oraz balustrad nierdzewnych i schodów jako wypełnienie pomiędzy słupkami.  Ważne jest, aby były wykonane solidnie i miały wysoką jakość, do czego niezbędna jest odpowiednia stal. Wszystkie linki muszą być ze sobą odpowiednio połączone i zamocowane. Wykorzystuje się do tego różnego rodzaju okucia ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej, takie jak: karabińczyki, szekle, krętliki, napinacze, ogniwa, sworznie, zawleczki i zawiasy.

Gdzie można zaopatrzyć się w akcesoria żeglarskie?

Wszystkie niezbędne akcesoria żeglarskie wykonane ze stali znajdują się w ofercie sklepu internetowego El-Decor, który zajmuje się dystrybucją elementów ze stali nierdzewnej, rur kwasoodpornych szlifowanych, blachy miedzianej, aluminiowej i perforowanej, a także tarcz szlifierskich, dysków fibrowych, pasów bezkońcowych i kratek wentylacyjnych.

Materiał partnera