rękawice taktyczne

Rękawice taktyczne: jak wybrać parę, która ochroni dłonie, nie pozbawiając ich precyzji?

Pasjonujesz się strzelectwem? Z pewnością wiesz, jak istotna jest ochrona Twoich dłoni przed czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby wpłynąć na ich precyzję. Odpowiednie rękawiczki taktyczne (zwane także rękawicami wojskowymi) zapewnią Ci optymalny poziom ochrony, utrzymają dłonie i palce w cieple, ale nie przytłumią ich czucia. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając tego typu odzież taktyczną?

Rękawice taktyczne a ich rozmiar

Jednym z najważniejszych czynników zapewniających komfort podczas używania odzieży taktycznej takiej jak rękawice taktyczne jest ich rozmiar dobrze dopasowany do wielkości Twoich dłoni. Zbyt małe uciskają dłonie, ocierają je i powodują dyskomfort. Zbyt duże odbierają precyzję podczas strzelania ze względu na zmniejszenie czucia (rękawice nie przylegają ściśle do skóry) i utrudniają swobodne manipulowanie palcami. To z kolei prowadzi do utrudnień podczas wymiany amunicji i ogólnej obsługi karabinu czy innej broni strzeleckiej.

Jak poznasz, że taktyczne rękawice strzeleckie są naprawdę optymalnie dopasowane do rozmiaru Twoich dłoni? Załóż parę, następnie spróbuj wykonać czynność wymagającą dużej precyzji i zręczności – zasznuruj buty. Jesteś w stanie szybko i łatwo poradzić sobie z tym zadaniem? Właśnie znalazłeś odpowiednią parę!

Podczas zamawiania przez internet tego typu odzieży będziesz proszony o rozmiar swojej dłoni. Warto zmierzyć swoje dłonie i poznać ich rozmiar. Na stronach sklepów z odzieżą taktyczną znajdziesz instrukcję mierzenia dłoni, która pozwoli Ci wybrać odpowiednią rozmiarowo parę.

Rękawice taktyczne a ich przeznaczenie

rękawice taktyczneRozmiar to klucz do wyboru odpowiedniej pary, ale nie zapominaj o tym, do czego będą Ci potrzebne rękawice wojskowe. Jesteś początkującym miłośnikiem airsoftu, który dopiero rozpoczyna przygodę z aktywnością tego typu? Odpowiednie dla Ciebie będą na przykład podstawowe rękawice taktyczne Mechanix. Zapewnią dobry chwyt, pozwolą zachować precyzję w różnorodnych okolicznościach i dobrze osłonią dłonie.

Gdy potrzebna jest większa osłona dłoni przed pociskami i urazami mechanicznymi innego rodzaju, warto wybierać bardziej zabudowane pary rękawic taktycznych. Rękawice taktyczne wojskowe tego typu będą miały dodatkowe elementy wzmacniające całą konstrukcję rękawicy, osłaniające palce przed silnymi uderzeniami.

Godne polecenia są także rękawice szyte w taki sposób, aby nie tylko osłaniać palce czy kostki dłoni przed pociskami, ale również ostrymi elementami otoczenia. Rękawice tego typu są odporne na przecięcia, rozerwania i przetarcia.

Rękawiczki wojskowe, których będziesz używał do obsługi dotykowych urządzeń elektronicznych, powinny mieć odpowiednie końcówki palców umożliwiające na przykład przesuwanie po ekranie dotykowym smartfona. Dzięki parze takich rękawiczek poradzisz sobie z obsługą innych bardziej skomplikowanych urządzeń – systemów nawigacji, krótkofalówek i radia czy GPS.

Na rynku dostępne są także rękawiczki taktyczne bez palców jednak budzą one uzasadnione wątpliwości. Zapewniają maksymalną precyzję i czucie sprzętu (na przykład podczas celowania), ale niestety kosztem ochrony. Odsłonięte części dłoni są niezwykle podatne na zranienia, a trafione, mogą ulec poważnym obrażeniom. Czy warto rozważyć ich wybór? Wszystko zależy od tego, gdzie będą używane. Jeśli środowisko będzie wymagające, a możliwość zranienia wysoka, wtedy lepiej wybrać modele bardziej zabudowane.

Wybierając rękawice taktyczne, bierz pod uwagę ich rozmiar, przeznaczenie, a także materiał, z którego zostały wykonane. Wybierz odpowiednią dla siebie parę, korzystając ze wskazówek z artykułu, a z pewnością kupisz dobry dla siebie model!

Materiał partnera