Prezenty z adrenaliną – lista pomysłów

Każdy, kto choć raz kupował prezent bliskiej osobie, wie, że sprawa nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać. Ilość świąt i okazji, przy których trzeba wykazać się kreatywnością, dodatkowo utrudnia nam wybór.

Szczególnym treningiem dla naszej pomysłowości są urodziny lub imieniny męskich członków rodziny – ileż w końcu krawatów i skarpetek może mieć w szafie mężczyzna? Aby znaleźć idealny prezent urodzinowy dla taty, męża czy dziadka, warto zagłębić się nieco w jego zainteresowania. Ciekawą opcją są prezenty – przeżycia, które ucieszą każdego żądnego przygód mężczyznę. Oto kilka inspiracji.

Skok ze spadochronem

Skoki spadochronowe stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, zapewniają bowiem dawkę mocnych wrażeń przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. Jeśli nasz solenizant uwielbia dreszczyk emocji i od dziecka marzył o lataniu, ten prezent będzie dla niego idealny. Skoki organizowane są w każdym większym mieście, a voucher można wykorzystać nawet do 12 miesięcy po jego otrzymaniu. W cenie znajduje się także specjalne szkolenie z instruktorem. Warto pamiętać, że skoku ze spadochronem nie zaleca się osobom mierzącym poniżej 140 cm oraz ważącym więcej niż 110 kg.

Jazda samochodem terenowym

Bezdroża, ryk silnika i zawrotna prędkość to marzenie wielu mężczyzn. Możemy im pomóc w jego spełnieniu, dając w prezencie możliwość przejażdżki terenowym samochodem. Jazdę zawsze poprzedza lekcja bezpieczeństwa z zawodowym kierowcą, a sam pojazd prowadzony jest przez profesjonalistę. Voucher na jazdę terenówką zapewnia godzinę niezapomnianych przeżyć podczas przecierania leśnych szlaków.

Lot paralotnią

Możliwość podziwiania krajobrazów z dużej wysokości to nie lada gratka. Swobodne unoszenie się nad ziemią i obserwowanie szczytów górskich czy chmur z bliska dostarcza mocnych, pozytywnych przeżyć. Jeżeli więc obdarowywana osoba nie ma lęku wysokości, śmiało możemy jej podarować taki prezent. Nie musimy się też przejmować ograniczeniami wiekowymi – lot z doświadczonym instruktorem i dokładne zabezpieczenia sprawiają, że paralotnia jest dostępna właściwie dla każdego.

Wizyta na strzelnicy

Każdy mężczyzna, który uwielbia gry „strzelanki”, doceni możliwość wypróbowania swoich sił na prawdziwej strzelnicy. W ofercie możemy znaleźć tak zwane strzelanie ekstremalne, obejmujące kilkadziesiąt strzałów z broni różnego kalibru, a także specjalne szkolenie z zasad bezpieczeństwa oraz opiekę instruktora. Wymagane jest ukończenie 16 lat, ale młodsi pasjonaci również mogą z tej oferty skorzystać. Wystarczy pozwolenie otrzymane od rodzica lub opiekuna prawnego.

Przed wręczeniem prezentu z adrenaliną warto delikatnie wypytać obdarowanego o jego preferencje. Jeżeli od spokojnego wypoczynku woli nowe doznania i emocje, a podczas rozmów ciągle wspomina o nurkowaniu z delfinami czy skoku ze spadochronem, taki podarek będzie jak najbardziej trafiony. Natomiast jeśli w wolnych chwilach woli zaszyć się w domowym zaciszu z książką albo pójść na spacer, dobrze będzie wybrać prezent mniej ekstremalny, ale dopasowany do zainteresowań obdarowywanego.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczki online bez wychodzenia z domu

Materiał partnera