Powerbank, czyli sprzęt niezbędny w XXI wieku

Żyjemy w świecie, który zmienia się na naszych oczach i stopniowo staje się coraz bardziej nowoczesny. Chyba nikt z nas nie potrafi wyobrazić sobie swojego codziennego dnia bez telefonów komórkowych! Te zaś mają to do siebie, że lubią rozładowywać się w najmniej odpowiednim momencie, uniemożliwiając napisanie bardzo ważnego e-maila biznesowego, odebranie poczty z danymi do wypełnienia umowy lub wysłanie wiadomości do żony.

Dzieje się tak dlatego, że dostępne obecnie na rynku smartfony zużywają bardzo dużo energii i w efekcie bardzo często nie wytrzymują całego dnia bez ładowania. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być powerbank, czyli dodatkowe źródło energii w postaci zewnętrznego akumulatora. W XXI wieku to sprzęt obowiązkowy, który powinien znaleźć się w każdej teczce i damskiej torebce!

Duży wybór przenośnych ładowarek oferuje wiele sklepów internetowych. Wybierając idealny powerbank, warto zdecydować się na sprawdzoną markę. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się ostatnio marka Xblitz, która należy do grupy zaawansowanych produktów KGK Trade działającej od kwietnia 2013 roku. Powerbanki tej firmy to certyfikowane produkty, które cechują się wysokim standardem wykonania, niezawodnym działaniem i ponadczasowym designem.

Jak wybrać idealny powerbank? Można zacząć od rozmiaru. Małe urządzenia (a więc do 5200 mAh) zmieszczą się niemal w każdej kieszeni, nie ma więc problemu z ich transportem z miejsca na miejsce. Przenośne ładowarki  tego typu mają co prawda niedużą pojemność, ale zupełnie wystarczą, żeby uratować nas z opresji, kiedy chcemy wysłać pilną wiadomość i niespodziewanie rozładował się nam telefon, a w pobliżu nie ma gniazdka. Następnie w kolejce znajdują się modele od 5200 do 10400 mAh, które dostarczają nieco więcej energii i są niewiele większe od małych ładowarek przenośnych.

Od pojemności 10400 mAh zaczynają się urządzenia, które wystarczają na kilkukrotne naładowanie każdego smartfona. To najlepsza opcja na wycieczkę lub kilkudniowy wyjazd integracyjny w miejscu, w którym może być problem z dostępem do elektryczności. Jeśli potrzebujemy jeszcze więcej energii, ostatecznie możemy zdecydować się na powerbank większy niż 15600mAh.

Możliwości powerbanków nie kończą się na ładowaniu telefonów! Przenośna ładowarka może znaleźć zastosowanie w ładowaniu laptopa. Popularna staje się też wersja jump starter. Jest to powerbank z funkcją rozruchu auta, który cieszy się wielką popularnością wśród miłośników motoryzacji. Kupując powerbank, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania urządzenia. W tym przypadku niezwykle istotna jest obudowa, która powinna być wykonana z mocnego tworzywa sztucznego lub metalu oraz pokryta grubą  warstwą tworzywa sztucznego lub gumy. To zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, a nasza przenośna ładowarka „przeżyje” upadek z większej wysokości.

Decydując się zakup powerbanka, warto wybrać jak najlepszy sprzęt. Tylko taki posłuży nam przez wiele lat, a my będziemy zadowoleni z jego pracy. Nie ulega wątpliwości, że przenośna ładowarka to swoiste must have w XXI wieku. I choć to zbawiennie urządzenie może być wyposażone w szereg funkcji (choćby w funkcję latarki), dla większości użytkowników znaczenie ma tylko jedna rzecz – że powerbank naładuje telefon, kiedy my nie będziemy w stanie tego zrobić!