potencja

Najczęściej popełniane błędy w łóżku. Czy wiesz, jak czerpać przyjemność z seksu?

Niecałe 70% Polaków deklaruje, iż czerpie przyjemność z seksu. A co z pozostałymi 30%? Czy ich niezadowolenie wynika z niemożliwości realizowania własnych fantazji seksualnych, a może przyczyna tkwi w nieumiejętnym okazywaniu własnych potrzeb? Nie ulega wątpliwości, iż stres znacząco wpływa na jakość życia erotycznego, często powodując nie tyle bariery natury fizycznej, ile psychicznej: zmęczenie, obawa przed porażką oraz rozmyślanie o trudach dnia codziennego sprawiają, iż wiele osób nie potrafi czerpać satysfakcji z erotycznego zbliżenia. Jakie są najczęściej popełniane błędy w łóżku i jak im zapobiec? Rozwiązanie może okazać się bardzo zaskakujące!

Dbaj o swoje potrzeby

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest liczenie na to, iż partner domyśli się potrzeb drugiej osoby. Nikt nie zna lepiej swego ciała niż my sami, dlatego warto otwarcie mówić o swoich potrzebach i pragnieniach, nie wstydząc się ich. Najlepsze efekty daje eksperymentowanie, ponieważ pozwala na odkrywanie nowych doznań i możliwości, a także wypracowanie tego, co sprawia przyjemność ze stosunku. Najgorszą z możliwych rzeczy jest poświęcenie się, uległość wobec oczekiwań partnera, które bardzo szybko prowadzi do rozczarowania i zniechęcenia, znacząco odbijając się na stosunkach damsko-męskich.

Seks bez kompleksów

Powiedzmy to wprost: nie ma ludzi idealnych. Każdy, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, skrywa swoje kompleksy. Nie od razu partner staje się erotycznym mistrzem. Doświadczenie przychodzi z czasem, a żeby je zdobyć, to trzeba praktykować. Bez krytyki, presji i oceniania, bowiem te bardzo szybko powodują frustrację i złość. Orgazmu można się nauczyć, grę wstępną wydłużyć, a problemy omówić. Dobry partner jest pewny siebie i otwarty na nowe doznania, nie boi się trudnych rozmów, cechuje go wyrozumiałość i tolerancja. To właśnie takie podejście sprawia, iż wiele osób zaczyna otwarcie mówić o swoich trudnościach. Bardzo często wynikają one z codziennego stresu, który uniemożliwia im na odkrycie sensualnych doznań. Konwersacja w miłej atmosferze, kieliszek wina dla relaksu lub zażycie suplementu diety wspomagającego libido (na rynku można dostać tabletki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, czego przykładem są produkty marki Liderin) – to wszystko znacznie podnosi jakość życia erotycznego. Więcej informacji na temat wpływu stresu na jakość życia erotycznego znajdziesz tutaj: http://www.liderin.pl/dlaniego/fakty/9

Cel seksu

Pamiętajmy, iż ostatecznym celem stosunku seksualnego nie jest wyłącznie osiągnięcie orgazmu, a uzyskanie przyjemności. Czerpanie rozkoszy to nie tylko sam moment szczytowania, ale także możliwość sprawdzenia nowych pozycji, realizacji własnych fantazji, przytulenia się po stosunku oraz rozmowy o tym, co można poprawić lub nowego wprowadzić. Seks to sztuka miłości, w której równo sie daje i równo bierze. I chociaż najczęściej to mężczyzna inicjuje stosunek, to wcale nie oznacza, iż dominuje i ma dzięki temu osiągnąć więcej satysfakcji. Na przyjemność z seksu składa się równowaga w obdarowywaniu rozkoszy, zaufanie oraz zrozumienie partnera – jeśli się o tym nie zapomni, to wówczas życie intymne będzie bliskie ideałowi.

Materiał partnera