modele zdalnie sterowane

Modele zdalnie sterowane sposób na zabawę na świeżym powietrzu

Naukowcy alarmują, dzisiejsza młodzież spędza zdecydowanie zbyt wiele czasu przed ekranami. Nie tylko telewizory zawładnęły światem nastolatków. Ekrany komputerów, tabletów czy smartfonów sprawiły, że wirtualny świat na stałe zagościł w naszym życiu i wręcz stał się jego częścią.

Tym bardziej warto zainteresować młodzież nową formułą spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – pojazdami zdalnie sterowanymi.

Modelarstwo RC cieszy się coraz większą popularnością. I choć niektóre pojazdy możemy z powodzeniem użytkować w zamkniętych przestrzeniach domu, największą frajdę i zabawę modele zdalnie sterowane dostarczają na świeżym powietrzu.

modele zdalnie sterowaneNajpopularniejszą grupą pojazdów zdalnie sterowanych są samochody RC. Bogatą ofertę modeli aut sterowanych dzielimy ze względu na rodzaj docelowej powierzchni, po której będzie jeździł nasz model. Samochody On-Road to auta, które najlepiej spisują się na twardych lub utwardzanych powierzchniach np. tor asfalt czy kostka brukowa. Osiągają znaczące prędkości, cechuje je duża przyczepność i świetnie spisują się w wyścigach lub driftach. Auta Off-Road to propozycja zabawy w plenerze. Trudny teren, podjazdy, trawa, żwir czy piach to przeszkody, które samochody zdalnie sterowane off-road pokonują bez większych problemów i to przy niemałych prędkościach.

Kolejną równie popularną grupą zdalnie sterowanych modeli są latające pojazdy rc. Wśród nich znajdują się, niezwykle popularne w tym roku drony, helikoptery rc oraz samoloty. Każdy kiedyś marzył, by zostać pilotem. Nastolatków z pewnością zainteresują opcje dodatkowe dronów np. możliwość wykonywa akrobacji czy filmowania i robienia zdjęć z lotu ptaka.

Łodzie i żaglówki zdalnie sterowane zachęcą i uatrakcyjnią czas spędzony nad wodą. Motorówki RC to atrakcja dla szukających wrażeń i kochających prędkość młokosów. Żaglówki zdalnie sterowane to ciekawa propozycja dla żądnych wyzwań nastolatków.

Dodatkowym atutem pojazdów RC jest możliwość udoskonalenia większości modeli, a także budowy własnych maszyn. Jeśli zdalnie sterowany model przyniesie dużo frajdy, a bakcyl modelarski zostanie zaszczepiony, istnieje szansa, że modele zdalnie sterowane staną się pasją na całe życie.

Artykuł przygotowany przez sklep Zabawka.pl

Materiał partnera