Korzyści dla firm z organizacji imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne dla pracowników stają się coraz bardziej popularne – dotyczy to zarówno niewielkich, kilkuosobowych firm, jak i potężnych korporacji. Organizujemy imprezy wyłącznie dla pracowników lub zapraszamy ich wraz z rodzinami. Wybieramy się do pobliskiej restauracji, żeby miło spędzić wspólnie wieczór, albo organizujemy wyjazd w sympatyczne miejsce, gdzie wspólnie spędzamy weekend. W czasie imprez integracyjnych możemy po prostu wspólnie zjeść posiłek i wypić lampkę wina lub zorganizować mnóstwo zabaw, konkursów, czy innych atrakcji. Jakie korzyści, poza dobrą zabawą, przynoszą takie imprezy? Czy można je nazwać inwestycją? Przygotowaliśmy krótki poradnik o imprezach integracyjnych, by przekonać, że zdecydowanie jest to inwestycja!

Budowa solidnego zespołu

Ze współpracownikami spędzamy zwykle osiem godzin dziennie. W tym czasie koncentrujemy się przede wszystkim na swoich obowiązkach i często nie mamy wolnej chwili, żeby porozmawiać o sprawach prywatnych, a po pracy czym prędzej chcemy wrócić do domu. Imprezy integracyjne pozwalają nam się ze sobą lepiej poznać – a im lepiej się znamy, tym solidniejszym zespołem jesteśmy. Zabawy organizowane w czasie takich imprez często uczą współpracy, która jest niezwykle ważna. Imprezy integracyjne to doskonała inwestycja dla niewielkich firm i dla potężnych zakładów, w których często pracownicy podzieleni są na poszczególne działy i nie znają się nawzajem, chociaż w praktyce ze sobą współpracują – np. realizują kolejny etap pracy, którą rozpoczęła ekipa z innego działu.

Zwiększenie wydajności pracowników

W jaki sposób impreza integracyjna zwiększa wydajność pracowników? – Firmowy grill, ognisko, paintball, wspólne strzelanie z łuku, czy łowienie ryb, to frajda dla każdego, kto lubi się bawić – mówi nam przedstawicielka Dworka Weselnego Bobrza z okolic Kielc. Pracodawcy zależy na tym, by pracownicy mieli okazję lepiej się poznać, ale też zrelaksować i sprawić sobie trochę przyjemności. Mają wtedy więcej chęci do pracy i często czują się prawie tak wypoczęci, jak po krótkim urlopie. Firma lepiej im się kojarzy, pracują wydajniej – tak samo działają premie, nagrody, wyróżnienia. Kiedy czujemy się docenieni, mamy więcej motywacji, ponieważ czujemy, że coś osiągnęliśmy. Jeśli raz na jakiś czas firma organizuje imprezę integracyjną, nagradza pracowników, czy chociażby zapewnia drobne przyjemności, praca nie kojarzy nam się tylko z koniecznością. Znacznie sympatyczniej przychodzić rano do firmy, w której na zapleczu kuchennym zawsze znajdziemy kawę, którą możemy sobie zaparzyć, niż do takiej, w której ciągle ktoś się nawzajem oskarża o kradzież woreczka herbaty. Sympatycznie czasem zostać zaskoczonym miłą niespodzianką. To mogą być banały: pączki dla całej ekipy w Tłusty Czwartek, paczuszka z upominkiem na święta dla każdego, elegancki długopis z okazji okrągłej rocznicy powstania firmy – drobnostki, które sprawiają, że chętniej przychodzimy do pracy i chcemy pracować. Tak działają też imprezy integracyjne!

Materiał partnera