pasek do zegarka

Jakie współcześnie stosuje się rodzaje pasków zegarka?

Zegarek to przede wszystkim wyjątkowy prezent i ekskluzywny dodatek – zachowuje swój szlachetny charakter nawet wtedy, kiedy jest utrzymany w sportowym stylu. Zegarki już dawno przestały pełnić tylko jedną funkcję, jaką jest odmierzanie czasu. Stały się elementem raczej biżuteryjnym. Podkreślają indywidualizm, pozwalają się wyróżnić.

Na równi z biżuterią

Dzisiaj status zegarków zbliżony jest do roli, jaką przypisujemy biżuterii – ma zdobić, dopełniać kreację, podkreślać jej charakter, a także charakter samego właściciela. Z tego powodu obecnie wybór zegarków jest bodaj jeszcze większy niż w przypadku biżuterii. To, co istotne w czasomierzu, to detal, a tych jest tam co niemiara. Mały zegarek może okazać się bardzo „pojemny” pod względem designu. Kształty koperty i wskazówek, kolory, materiały, styl cyfr i wiele innych elementów składa się na ostateczny kształt tej wyjątkowej ozdoby. Kunszt złotniczy jest nie mniej ważny niż zegarmistrzowski. W zegarku zamykają się piękno biżuterii i praktyczność oraz precyzja zegara. Elementem, który jako pierwszy przykuwa uwagę, jest pasek. Nic zatem dziwnego, że projektanci prześcigają się, aby w tym prostym kształcie oddać jak najwięcej. Skutkiem jest ogromny wybór pasków do zegarków.

Skóra, złoto, nylon…

Paski zegarków różnią się wieloma parametrami – szerokością, długością, materiałem, rodzajem zapięcia, wreszcie kolorem i kształtem. Ponadto współczesne paski zegarków spełniają dodatkowe funkcje – wykonane z  nowoczesnych materiałów mogą być odporne na zamoczenia (czego nie można powiedzieć o skórzanych), bardzo lekkie czy wręcz niewyczuwalne na ręce. Na uwagę zasługuje także wiele różnych typów zapięć, np. na rzep. Mamy więc do wyboru nie tylko klasyczną klamrę. Zegarki sportowe, wykonane z przyjemnego w dotyku silikonu, w ogóle nie mają zapięcia – rozciągają się na tyle, aby zdjąć je z nadgarstka, gdy zachodzi potrzeba. Ciekawym rozwiązaniem są paski wykonane z rozmaitych tkanin – są one cieńsze niż skórzane, mniej wyczuwalne na dłoni i mniej się odznaczają, a więc są subtelniejsze, doskonałe np. do letnich niezobowiązujących ubiorów.

Panie z pewnością docenią wybitnie biżuteryjny charakter zegarkowych pasków. Bransoletki, łańcuszki, srebrne i złote plecionki, delikatne ażury i subtelny połysk skóry – to wszystko doskonale wyeksponuje piękny kobiecy nadgarstek, przykuje uwagę i pozwoli cieszyć się spojrzeniami pełnymi podziwu i z nutką zazdrości. Dobierając pasek zegarka, panie mogą lawirować od stylu sentymentalnego po rock and rollowy. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się bardzo długie i cienkie skórzane paski owijane wielokrotnie wokół nadgarstka, do których doczepiono niby niedbale tarczę zegarka. Szyk albo luz, romantyczka lub wamp – wybieraj sama. Wystarczy pasek od zegarka. Obecnie dostępnych jest wiele sklepów oferujących zarówno zegarki, jak i same paski; na uwagę zasługuje np. starannie wyselekcjonowana oferta sklepu online www.modny-zegarek.net.

Materiał partnera