prezerwatywy

Gdzie najlepiej kupować prezerwatywy?

Jest to pytanie, na które, wydawałoby się, odpowiedź jest jednoznaczna – wszędzie. Owszem, stanowią one podstawowe wyposażenie dosłownie każdego supermarketu, kiosku, drogerii i apteki, ale warto pamiętać o tym, że tylko odpowiednie przechowywanie zapewnia ich najwyższą skuteczność. Zapewne nie raz słyszałeś o zakupie przeterminowanego batonika, leżącego dosłownie na samym czole sklepowej półki, a może owa nieprzyjemna sytuacja spotkała właśnie Ciebie? Pomyśl, że tego typu niedopatrzenia dotyczą również prezerwatyw, których wadliwość może przynieść znacznie poważniejsze konsekwencje, niżeli zatrucie żołądka starym batonikiem. Gdzie zatem najlepiej kupować prezerwatywy?

Oczywiście w aptekach i specjalizujących się w sprzedaży wyłącznie tego typu produktów, znanych sklepach internetowych z prezerwatywami. Niezwykle istotne jest bowiem, aby zapakowane prezerwatywy przebywały w suchym i chłodnym miejscu, bez ryzyka wystawiania ich na promienie słoneczne, które niszczą gumę. Zapomnij zatem o prezerwatywach z kiosku, dumnie prezentujących się w świetle słonecznym przez wiele dni, zanim znajdą w końcu swojego właściciela. Nie tylko ostre światło i nadmierne ciepło uszkadzają lateks. Wilgoć również działa na niego destrukcyjnie, dlatego osiedlowe tzw. barakowe sklepiki także nie są odpowiednim miejscem na nabycie tego typu produktu, od którego oczekuje się przecież najwyższej jakości. Pamiętaj, że nawet przy zakupie prezerwatyw w aptece, musisz sprawdzić datę ich ważności. Tą samą czynność wykonaj po otrzymaniu towaru, zamówionego w internetowym sklepie z prezerwatywami. W przypadku nadesłania produktów z przekroczonym terminem ważności, dystrybutor będzie musiał dokonać ich wymiany.

Przechowywanie także ma znaczenie

Kupno prezerwatyw z pewnego źródła to dopiero pierwszy krok do uzyskania pewności o ich niezawodności. To, w jaki sposób są one przechowywane u Ciebie ma równie ogromny wpływ na ich jakość. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego miejsca, kieruj się tymi samymi zasadami, które zostały wspomniane powyżej – unikaj wilgoci, ciepła i działania promieni słonecznych. Zapomnij zatem o noszeniu prezerwatyw w portfelu lub w kieszeniach spodni. Rzucenie ich na stojący pod oknem stolik i pozostawienie do momentu wykorzystania także nie jest najlepszym pomysłem. Zadbaj o wybranie suchego, zacienionego i dość chłodnego miejsca. Może odpowiednia okaże się szuflada w szafce nocnej? Oczywiście jeśli w jej wnętrzu znajdują się przedmioty posiadające ostre zakończenia, konieczna będzie dodatkowa ochrona prezerwatyw np. w postaci pudełka.

Co jeszcze może uszkodzić prezerwatywę?

Nie warto w tym miejscu wspominać o „oczywistych oczywistościach” typu nożyczki, noże i igły, ale być może nie wiedziałeś, że działanie natłuszczających środków, takich jak olejki, kremy nawilżające i wazelina, może szybko zniszczyć delikatny lateks. Jeśli chcesz zadbać o dodatkowe nawilżenie z jednoczesnym użyciem prezerwatywy, wybieraj wyłącznie lubrykanty tych marek, które posiadają w swojej ofercie również szeroką gamę prezerwatyw.

Jeśli decydujesz się na zakup w sklepie internetowym, możesz być pewny, że Twoja przesyłka będzie doskonale zabezpieczona – wiele sklepów, jak na przykład www.econdom.pl dają na to gwarancję.

Stosując się do powyższych porad nie tylko zadbasz o zachowanie prezerwatyw w pożądanym stanie, co pozwoli na uniknięcie konsekwencji Twojej niedbałości, przed którymi przecież się zabezpieczasz, ale też zapewnisz sobie komfort i pewność, że prezerwatywa nie zawiedzie Cię w najmniej odpowiednim momencie.

Materiał partnera