karty tarota

Co sprawia, że Tarot jest tak skuteczny?

Od długiego już czasu widać coraz bardziej rosnącą popularność kart tarota. Nie tylko w internecie, ale również w telewizji. Jednak gdy przyjrzeć się dokładniej magicznym kartom, można zacząć zastanawiać się nad tym jak to możliwe, że z pozoru zwykła rzecz wie o nas naprawdę dużo.

Jak to się dzieje? Skąd niebywała skuteczność kart tarota. To jedno z kluczowych pytań na które odpowiedź nie jest wcale tak prosta jak mogłoby się wdawać.

Skąd popularność tarota?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić skąd taki nagły wzrost zainteresowania kartami tarota w obecnych czasach. Ciężko jednoznacznie zlokalizować przyczynę tej popularności. Jednak jeśli się zastanowić z łatwością możemy zauważyć, że karty dają ludziom to czego właśnie najbardziej potrzebują w obecnych czasach. Informacji o przyszłości.

Tarot nie wpływa bezpośrednio na nasze życie, zazwyczaj takie wróżby nie muszą być brane na poważnie. Po prostu nie wzbudzają tyle strachu i niepewności jak na przykład udanie się do wróżki.

Karty tarota zyskały popularność również ze względu na fakt, że dużo zwyczajnych ludzi może nauczyć się nimi posługiwać. Wystarczy trochę wiedzy i treningu.

Kliknij i odwiedź stronę Tarot Online.

Skąd taka wysoka skuteczność?

Jeśli ktokolwiek chociaż raz skorzystał z takiej wróżby wie, że karty bardzo często wiedzą o nas więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Jednak pytanie jakie się pojawie, to czy jest to sprawa magii czy też po prostu umiejętności osoby, która te karty rozkłada?

W końcu tyle się mówi, że czarów nie ma, a te wszystkie osoby, to zwykli oszuści. Więc jak to może być z tym tarotem? Jak to możliwe, że tarota rozkładają nawet osoby, które nie mają żadnych innych magicznych czy niespotykanych umiejętności?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tarot to oszustwo. Nie ma na to dowodów, jednak prawda jest taka, że duże znaczenie ma tutaj nasza głowa. Jeśli się zastanowić to, gdy ktoś mówi nam, że karty pokazują wysokiego blondyna, który pojawi się w naszym życiu, to nasza podświadomość automatycznie celowo szuka wysokiego blondyna w osobach, które napotykamy.

Odnosi się to do wszystkich możliwych wróżb. W końcu prawie nigdy karty nie są bezpośrednie. Zazwyczaj raczą nas tylko ogólnikami, a to my sami dopowiadamy sobie resztę bez większego udziału kart. Warto się nad tym zastanowić.

Jak nie ulegać manipulacji?

Innym aspektem skuteczności kart jest manipulacja osoby, która je nam rozkłada. A nawet nas samych, jeśli robimy to osobiście. W końcu jeśli karta pokazuje nam daną rzecz to w wielu przypadkach to sami staramy się stworzyć sytuacje w której sprawdzi się nasza wróżba. W końcu nie po to stosujemy karty, aby potem podważać ich wiarygodność.

Bez względu na to czy karty mają rację, czy też nie powinniśmy uważać na to kogo słuchamy i postępować racjonalnie.

Wypróbuj aplikację internetową Tarot Online w Google Play Store.