Białka Tatrzańska – raj dla wielbicieli górskich i wodnych atrakcji

Podhalańskie miejscowości ulokowane u podnóża Tatr to ulubione miejsca wypoczynku dla tysięcy turystów, którzy uważają ten rejon za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jedną z najbardziej cenionych przez nich miejscowości jest Białka Tatrzańska oferująca zaskakująco szeroki wachlarz atrakcji, z których można korzystać przez okrągły rok.

Zimowa stolica Polski

Choć za stolicę polskich Tatr uznaje się Zakopane, to jednak jeśli chodzi o sporty zimowe, Białka Tatrzańska dużo bardziej zasługuje na to miano. Wszystko dlatego, że panują tutaj wręcz wymarzone warunki do ich uprawiania. W Białce Tatrzańskiej jest najlepiej przygotowana infrastruktura dla narciarzy – są tutaj aż trzy nowoczesne ośrodki narciarskie (Kotelnica, Bania oraz Kaniówka), które oferują wyciągi orczykowe i krzesełkowe, a także atrakcyjne trasy biegowe. Każdej zimy na miłośników białego szaleństwa czekają tutaj świetnie przygotowane stoki – zawsze idealnie naśnieżone i oświetlone, a także wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie oraz mnóstwo karczm, gdzie można smacznie się posilić i spędzić miło czas.

Letnie atrakcje w Białce Tatrzańskiej

Latem w Białce Tatrzańskiej także nie sposób się nudzić. Imponujące widoki na Tatry można podziwiać na licznych szlakach pieszych i rowerowych, jakie przebiegają przez tę miejscowość. Z kolei przepływająca przez Białkę rzeka o tej samej nazwie i krystalicznie przejrzystej wodzie jest idealnym miejscem do letnich kąpieli i plażowania, ale także do ekscytujących spływów kajakowych. Dużą atrakcją jest rezerwat przyrody Przełom Białki pod Krempachami, czyli fragment rzeki, nad którym wznoszą się dwie wysokie skały Obłazowa oraz Kramnica. Oprócz wspaniałego krajobrazu można tu podziwiać unikalną roślinność. W Białce jest również stadnina koni, wypożyczalnia quadów, a nawet otwarty tor kartingowy.

Baseny termalne – największa atrakcja Białki Tatrzańskiej

Tuż obok ośrodka narciarskiego Bania w Białce Tatrzańskiej znajduje się całoroczna atrakcja, która w ostatnich latach wręcz rozsławiła tę miejscowość. Park Wodny Bania to nowoczesny kompleks basenów termalnych, który został podzielony na kilka różnych stref. Jest tu m.in. strefa spokoju i relaksu, strefa zabawy wyposażona w zjeżdżalnie i inne atrakcje wodne dla dzieci i dorosłych, a także saunarium oraz strefa SPA, w której oferowane są zabiegi dla zdrowia i urody. Z dobrodziejstw kąpieli w naturalnie ciepłej źródlanej wodzie można korzystać przez cały rok, ponieważ ośrodek ma baseny wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Materiał partnera