5 pomysłów na nietypowy prezent świąteczny

Co roku chcemy sprawić swoim najbliższym niespodziankę i obdarować ich niepowtarzalnymi prezentami. Często jednak brakuje nam pomysłu albo każdy z nich wydaje się nie dość odpowiedni, zbyt banalny lub nie tak oryginalny jak byśmy chcieli. Każdy kolejny pomysł odrzucamy i ostatecznie szukamy pomocy oraz inspiracji i konkretnych podpowiedzi. Aby ułatwić poszukiwania i rozwiązać częsty problem związany z wyborem prezentów, przedstawiamy kilka propozycji prezentów świątecznych. Jeśli chcesz zaskoczyć bliskich, koniecznie z nich skorzystaj!

1. Święty Mikołaj

Okazuje się, że najciemniej pod latarnią. Dlaczego by swoim bliskim nie podarować właśnie św. Mikołaja? Z pewnością taki pomysł zachwyciłby każdego. Oczywiście mowa jest o pięknej i dużej figurze św. Mikołaja. W sklepach jest ogromny wybór efektownych figur, które przyciągają wzrok. Możemy zdecydować o jego wielkości, kolorystyce, materiale, z którego jest wykonany i o wielu innych elementach. Okazałe Mikołaje mogą trzymać latarenki, dzięki czemu nadają wnętrzu świątecznego nastroju. Przede wszystkim jednak podarowanie takiej figury będzie doskonałą pamiątką po nas. Odtąd każde kolejne święta, choćbyśmy nie mogli spędzić ich razem, przywołają wspomnienia o nas. Prezent będzie także doskonała dekoracją świąteczną.

2. Kolejka

Kolejka pozostała w naszych wyobrażeniach jako doskonały prezent bożonarodzeniowy praktykowany w dawnych, zamierzchłych już czasach. Dzięki temu kolejka jest dla nas czymś magicznym i w pewnym sensie, choć tylko pozornie, nieosiągalnym, dlatego być może nie przychodzi nam na myśl, że na prezent świąteczny możemy podarować komuś kolejkę! Kto powiedział, że kolejka jest prezentem dla dzieci? Otóż piękna duża lokomotywa może być idealnym i wymarzonym prezentem dla każdego. Z pewnością zaskoczy obdarowywanego i wywoła mnóstwo radości.

3. Puzzle z oryginalnym motywem

Kolejnym prezentem, który na pewno zaskoczy i ucieszy naszych bliskich są piękne puzzle. Pamiętajmy jednak, że takie puzzle powinny mieć przynajmniej tysiąc elementów – zasadniczo im więcej, tym lepiej. Motywem przewodnim w wyborze puzzli powinien być przedstawiany obraz. Alternatywnym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania takich puzzli z wybranej przez nas fotografii. Zdjęcie dotyczące ważnego wydarzenia czy wspólnych wspomnień sprawią, że puzzle będą nie tylko wielką frajdą, lecz także niezwykłą pamiątką.

4. Autorski kalendarz

Ideałem jest, aby wybrany przez nas prezent służył obdarowanej osobie przez cały rok. Co zatem spełni ten warunek lepiej niż kalendarz na nadchodzący rok? Oczywiście nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdybyśmy wybrali zwykły kalendarz ścienny albo książkowy w zwykłej księgarni. Najważniejsze, abyśmy sami przygotowali taki kalendarz. W tym celu musimy wybrać motyw przewodni oraz ustalić, czy nasza ingerencja ograniczy się jedynie do drobnych dopisków czy jednak sami będziemy projektantami dzieła. Pomysłów jest całe mnóstwo – możemy wybrać elementy związane z zainteresowaniami albo dobrać różne zdjęcia, stworzyć kalendarz motywacyjny albo dopisać myśli na każdy dzień. Pamiętajmy również, że własnoręczne albo twórcze prezenty, w przygotowaniu których musieliśmy wykazać się inwencją, cieszą o wiele bardziej niż sklepowe gadżety!

5. Pościel z motywem

Każdy z nas uwielbia sen. Sprawmy zatem, aby moment, w którym kładziemy się do łóżka dodawał nam humoru i radości. Dzięki temu także nasz sen będzie zdrowszy, w sam wypoczynek o wiele bardziej beztroski. Zamiast więc kłaść się do zwykłego łóżka zasłanego smutną kraciastą pościelą, zadbajmy o piękną i zabawną pościel, którą podarujemy naszym bliskim! Taką pościel znajdziemy w wielu sklepach. Możemy również znaleźć odpowiedni wzór i zamówić ją przez Internet – tutaj jest ich całe mnóstwo!