Zalety posiadania pokrowców w samochodach osobowych

Samochód to coś więcej niż środek transportu. Daje nam wolność swobodnego przemieszczania się, niezależność, ale jest też oznaką statusu, pozwala wyrażać swój styl i charakter. Nic więc dziwnego w tym, że większość właścicieli traktuje swoje auta z wyjątkową troską, dbając nie tylko o ich dobry stan techniczny, ale też wygląd.

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie nie zawsze jest łatwe i wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chodzi o wnętrza samochodowe, największym wyzwaniem jest zazwyczaj czyszczenie foteli – zauważa nasz rozmówca z firmy AUTOPOKROWCE.

Fotele samochodowe, a zwłaszcza siedzenie kierowcy, są najmocniej eksploatowanym elementem wnętrza, toteż szybko zużywają się, przypominając bezlitośnie o upływie czasu.

Korzystanie z pokrowców na fotele jest dobrym pomysłem zarówno dla posiadaczy aut używanych, które noszą wyraźne ślady użytkowania, jak i dla właścicieli nowych samochodów osobowych, którzy chcą ochronić oryginalną tapicerkę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Pokrowce na fotele – elegancja, higiena i bezpieczeństwo

Nowoczesne pokrowce na fotele wykonywane są z wysokiej jakości, łatwych w pielęgnacji materiałów. Szyte na miarę, pozwalają na idealne dopasowanie do siedzeń każdego modelu samochodu. Decydując się na taki pokrowiec, klient ma możliwość wyboru nie tylko materiału, ale także jego koloru czy wzorów przeszyć. W ten sposób może więc nadać wnętrzu auta zupełnie nowy, niepowtarzalny wygląd, który  nie pozwoli pomylić go z żadnym innym samochodem.

Jednak kwestią ważniejszą od estetyki jest oczywiście higiena. Pokrowce foteli samochodowych są z reguły bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. To cecha niezwykle ważna szczególnie dla tych, którzy w często przewożą brudne ładunki, zwierzęta lub… dzieci.

Rozlane napoje, wcierana w siedzenie czekolada, przyniesione na butach i odzieży błoto oraz rozmaite niespodzianki, które fundują najmłodsi członkowie rodziny, nie są tak straszne, kiedy możemy skutecznie usunąć je za pomocą wilgotnej ściereczki. Pokrowce z tkanin można też z powodzeniem prać w pralce, co pomoże pozbyć się najbardziej uciążliwych plam, bez wydawania fortuny na chemiczne czyszczenie tapicerki.

Najlepsze pokrowce do samochodów osobowych posiadają certyfikaty bezpieczeństwa „B”, co oznacza, że współpracują one z poduszkami powietrznymi i nie blokują ich otwarcia w razie wypadku. Wybierając pokrowce do swojego auta upewnij się więc, że spełniają one wymogi Przemysłowego Instytutu Motoryzacji odnośnie bezpieczeństwa.

Materiał partnera