Wyposażenie dodatkowe luksusowych autokarów

Autokar to jeden z najpopularniejszych środków transportu na krótkich, średnich oraz dalekich dystansach. Zarówno indywidualni klienci jak i organizatorzy grupowych wycieczek chętnie wykorzystują autokary ze względu na stosunkowo niskie ceny przejazdy oraz dużą mobilność, pozwalającą dotrzeć bez przesiadek do praktycznie każdego miejsca, do którego sięga sieć dróg. Kwestią sporną jest natomiast komfort autokarów. Oto jak powinien być wyposażony autokar, by móc zyskać miano luksusowego.

W co wyposażony jest luksusowy autokar?

Na luksusowe wyposażenie autokarów składają się takie udogodnienia jak

  • Klimatyzacja – szczególnie pożądania w okresie letnich upałów lub podczas podróży przez ciepłe kraje. Klimatyzacja utrzymuje temperaturę wewnątrz autokaru na optymalnym poziomie, o kilka stopni niższym, niż temperatura na zewnątrz. Mimo że chłód jest przyjemny, klimatyzacja powinna być używana bardzo ostrożnie – jeżeli temperatura w autokarze jest zbyt niska, po wyjściu z niego organizm doznaje szoku termicznego, jego odporność spada. W takiej sytuacji bardzo łatwo o infekcje.
  • Wi-Fi – jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że mamy dostęp do internetu za pośrednictwem przenośnych urządzeń elektronicznych. Wi-Fi w autokarze pozwoli pasażerom zachować dostęp do sieci bez poświęcania własnego transferu.
  • Odtwarzasz DVD i monitory – jest to doskonałe udogodnienie w trakcie długich podróży, wyświetlanie filmy pozwalają pasażerom przynajmniej na pewien czas zwalczyć nudę. Szczególnie zadowolone będą z niego osoby, które ze względu na chorobę lokomocyjną nie mogą czytać w czasie podróży lub korzystać z tabletu lub smartfonu.
  • WC – czynne toalety na pokładzie autokarów są spotykane bardzo rzadko, w większości przypadków na trasie odbywane są postoje, podczas których pasażerowie mogą skorzystać z toalety na stacji benzynowej. Toaleta w autokarze to rozwiązanie w nagłych przypadkach, kiedy zatrzymanie się jest niemożliwe.

Pozostałe udogodnienia to między barek i lodówka pozwalająca na przechowanie chłodnych przekąsek i napojów na czas podróży, nagłośnienie i mikrofon przydatne pilotowi lub opiekunowi wycieczki, oraz pasy przy siedzeniach, zwiększające bezpieczeństwo pasażerów. Tak wyposażone autokary znajdziemy w ofercie działającej od 1991 roku firmy transportowej Emka Trans, współpracującej z licznymi biurami podróży i agencjami turystycznymi.

Materiał partnera