hurtownia paliw

Na co warto zwrócić uwagę, korzystając z oferty hurtowni paliw?

Paliwa, które są dostępne na stacjach benzynowych, pochodzą z hurtowni, a tych jest sporo. Różnią się one ofertą, cenami, jakością paliwa i gamą dodatkowych usług. Jak zatem znaleźć najlepszą hurtownię paliw? Czym się kierować, wybierając swojego dostawcę? Czego można od niego oczekiwać? Oto wszystko, co warto wiedzieć, zanim podejmie się decyzję co do hurtowni paliw.

Jakość i cena paliwa

To, co zazwyczaj interesuje osoby planujące zakupy – w dowolnej branży – to stosunek ceny do jakości. Paliwa nie są tu wyjątkiem. Benzyna może pochodzić z różnych źródeł, a każde oferuje nieco inną jakość produktu. Nie wszystko będzie równie dobre dla silnika. Kierowcy doskonale o tym wiedzą i szybko zaczynają omijać szerokim łukiem stacje, które szukają oszczędności i oferują paliwo niskiej jakości. Dlatego nie warto sięgać po benzynę, co do której nie mamy gwarancji doskonałych właściwości.

Paliwa płynne podlegają rygorystycznej kontroli i obowiązują je normy krajowe oraz unijne – mówi ekspert z hurtowni paliw Auto-Benz. – Przejście przez szereg testów poświadczają odpowiednie atesty. Jeżeli paliwo ich nie posiada, a jego cena jest niewygórowana, można się spodziewać, że to niepełnowartościowy produkt. Lanie takiego paliwa do baku stanowczo bym odradzał.

Szansa na wysoką jakość wyrobów paliwowych rośnie, gdy pochodzą one z dużych i sprawdzonych rafinerii cieszących się poważaniem w branży. Niewielkie i trudne do zweryfikowania źródło paliwa to kolejny symptom tego, że coś z nim jest nie tak, choć oczywiście nie musi to być regułą. Niemniej decydujące powinny być dokumenty poświadczające jakość oferowanych olejów napędowych.

Gama usług dodatkowych

Jeżeli właśnie wybierasz hurtownię paliw, która ma się stać Twoim partnerem w biznesie, nie poprzestawaj na jakości wyrobu. Weź pod uwagę także jakość obsługi! Sprawdź, co jeszcze oferuje dana hurtownia, jakie ma podejście do klienta i na jakie dodatkowe usługi można liczyć.

Niektóre hurtownie obsługują zarówno klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych, co jest dużym plusem, szczególnie dla osób prywatnych poszukujących tańszego źródła wyrobów paliwowych. Świadczy to także o tym, że każdy klient jest ważny, niezależnie od tego, ile można na nim zarobić.

Warto dowiedzieć się, czy hurtownia oferuje dostawę zakupionego w niej paliwa, czy też transport trzeba zorganizować na własną rękę. Przywołana wyżej hurtownia Auto-Benz oferuje swoim klientom innowacyjny system tankowania na chip. Jest to rozwiązanie dla firm. Karta notuje każde tankowanie, a stacje objęte programem są dodatkowo monitorowane przy pomocy kamer, z których obraz jest utrwalany na nośniku i pozostaje do wglądu.