samochody volvo

Używane samochody Volvo to pewny zakup

Zakup nowego pojazdu to poważny wydatek, zwłaszcza, gdy pochodzi on z segmentu premium. Samochody Volvo znane są ze swojej niezawodności i bezpieczeństwa, które oferują pasażerom. Za jakość należy jednak sporo zapłacić. Jednak szwedzka marka produkuje pojazdy na tyle solidne, że przy ograniczeniach budżetowych warto rozważyć zakup używanego modelu.

Specjalny program zakupu używanych samochodów Volvo

Pojazdy mechaniczne składają się z tysięcy, często ruchomych elementów. W samochodach Volvo są one zwykle zaprojektowane zgodnie z restrykcyjnymi szwedzkimi normami. Przekłada się to na ich wyższy koszt, ale z kolei gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo na drodze. Producent przygotował specjalny program dla wszystkich, którzy chcą zakupić samochód Volvo. Nazwany Volvo Selekt zawiera w swej ofercie pojazdy o konkretnych parametrach technicznych. Przede wszystkim nie mogą być one starsze niż 5 lat, a przebieg powinien mieścić się poniżej 150 000 km. Samochody Volvo z tej oferty są przygotowywane i sprawdzane według ścisłych zaleceń producenta. Kontrola obejmuje ponad 100 punktów, a zatem jest bardzo szczegółowa i staranna. Oczywiście sprawdzanie samochody Volvo odbywa się tylko w autoryzowanych salonach, gdzie do pracy przystępują wykwalifikowani fachowcy.

Każde auto z oferty objęte jest 12-miesięcznym ubezpieczeniem kosztów napraw lub gwarancją. Co ważne, nie jest tutaj uwzględniany limit kilometrów. Samochody Volvo objęte są też pakietem pomocy drogowej przez 12 miesięcy od zakupu. Oczywiście brane są pod uwagę również subiektywne odczucia klientów. Dlatego każdy z pojazdów można w ciągu 30 dni wymienić na inny. Jedynym ograniczeniem jest tutaj liczba przejechanych kilometrów, która nie może przekroczyć 1500.

Jak przygotowywany jest używany samochód Volvo?

Każdy używany samochód, który został objęty programem Volvo Selekt musi przejść wspomnianą wcześniej kontrolę specjalistyczną w autoryzowanym salonie. Dobrym przykładem jest tutaj Dom Volvo. Wszystkie znajdujące się w sprzedaży samochody posiadają pełną książkę serwisową. Na miejscu pracują profesjonalni i wykwalifikowani mechanicy. Wieloletnie szkolenia i bogate doświadczenie gwarantują, że kupowany samochód przeszedł testy i spełnia restrykcyjne wymogi producent. Do serwisowania stosowane są tylko oryginalne części i podzespoły, bo tylko one wydłużają jego żywotność i umożliwiają bezproblemowe użytkowanie jeszcze przez wiele lat od zakupu. Poza tym klient ma pewność, że jego samochód Volvo, to rzeczywiście jest Volvo, a nie konglomerat tanich, niewiadomego pochodzenia części.

Kupując używany samochód Volvo klient ma gwarancję, że jego auto zostało sprawdzone w rejestrze fabrycznym, a także otrzymało najnowszą wersję oprogramowania. Pojazdy szwedzkiej marki są wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które powinny być aktualizowane, stąd dobre salony dbają o sprawdzenie tego elementu. Warto pamiętać, że jest to usługa dostępna jednie w autoryzowanych placówkach Volvo. Każdy samochód otrzymuje też certyfikat DEKRA, stanowiący gwarancję jakości pojazdu używanego.

Gwarancja lub ubezpieczenie kosztów napraw

Volvo to marka, która słynie z niezawodności. Samochody produkowane przez szwedzki koncern są też jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów poruszających się po drogach. Dlatego używane samochody Volvo sprzedawane przez autoryzowane salony zostały objęte 12-miesięcznym kosztem napraw lub gwarancją. Objęte są nimi wszystkie newralgiczne podzespoły mechaniczne i elektryczne. Co ważne, nie jest tutaj brany pod uwagę przebieg auta.

Najwyższa jakość usług

Po zakupie używanego samochodu Volvo warto dalej korzystać z usług autoryzowanych stacji serwisowych. Oddając swój samochód w ręce profesjonalnych i wykwalifikowanych mechaników klient ma pewność najwyższej jakości obsługi. Autoryzowane punkty udzielają gwarancji nie tylko na części Volvo, ale również na robociznę. Choć czynności serwisowe mogą wydawać się drogie, to należy pamiętać, że dobrze wykonana naprawa i stosowanie oryginalnych elementów przełoży się na większą sprawność pojazdu i rzadsze wizyty u mechanika. Dzięki temu używany samochód Volvo będzie służył jeszcze przez długie lata.

Materiał partnera