samochód Toyota

Używana Toyota z gwarancją – program Toyota Plus

Wiele osób sądzi, że samochody używane to niepewny zakup, który może okazać się inwestycją w niekończące się naprawy, a także niepewność tego, przez jaki czas pojazd zachowa pełną sprawność. Jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ egzemplarze z drugiej ręki mogą być w doskonałej kondycji technicznej. Decyzja o ich kupnie może stać się dla kierowców strzałem w dziesiątkę.

Czym jest program Toyota Plus?

Samochody używane mogą nadal świetnie nadawać się do użytku. Właśnie to chce udowodnić firma Toyota w swoim programie Toyota Plus, który zrzesza wiele różnych salonów na terenie całej Polski. Na czym polega działanie programu?

Załóżmy, że jakiś kierowca posiada pewien model Toyoty, który już zwyczajnie mu się znudził, chciałby przetestować nowsze egzemplarze i ich możliwości. W takiej sytuacji możliwe jest oddanie takiego samochodu do jednego z salonów Toyoty. Tam, przeprowadza się dokładne badania takiego pojazdu w celu sprawdzenia jego sprawności oraz możliwości ponownego wystawienia auta na sprzedaż. Specjalistyczny przegląd techniczny obejmuje takie czynności, jak kontrolę stanu nadwozia, wnętrza pojazdu, komory silnika, podwozia, hamulców, kół i opon. Następnie, jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, Toyota może dopuścić konkretne pojazdy do sprzedaży. W ten sposób możliwe jest zachowanie bezpieczeństwa i pewności wysokiej jakości danego samochodu. Warto również wspomnieć o tym, że sama firma oferuje szereg różnych opcji nabycia pojazdów. Mogą to być różnego rodzaju opcje kredytu lub leasingu. Sprawdźmy, jakie zalety ma program Toyota Plus.

Zalety programu Toyota Plus

Przede wszystkim można tutaj dokonać pewnego porównania. Nabywając używany samochód z niepewnego źródła, możemy narazić się na szereg różnych oszustw. Ciekawą kwestią może być, chociażby numer VIN. Dzięki niemu możliwa jest identyfikacja bazowej, fabrycznej budowy danego samochodu, przez co istnieją zwiększone szanse na odkrycie potencjalnych nieścisłości. Oszuści bardzo często chcą ukryć pewne przeróbki w swoich autach, jak np. przerobiony licznik, czy zapożyczone części z innych pojazdów. W związku z tym często nie chcą podawać tego numeru w dokumentacji samochodu.

Toyota Plus sprzeciwia się stanowczo takim incydentom. To prawda, możliwe jest napotkanie nieco większych cen niż u prywatnych przedsiębiorców, jednak w tej cenie istnieje starannie przeprowadzone badanie techniczne, a także szeroko rozwinięta gwarancja. Na jakiej zasadzie ona działa?

Gwarancja programu Toyota Plus

Program Toyota Plus zawiera pełną historię serwisową danego pojazdu. Wszystkie informacje na temat samochodu są przejrzyście przedstawione potencjalnemu nabywcy. Oprócz tego dostępnych jest 12 miesięcy samej gwarancji na auto tak jak w przypadku zakupu nowego egzemplarza. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż auta w tym czasie, gwarancja przechodzi na nowego właściciela. Ponadto, w razie określonych warunków, możne wymienić dany samochód na inny w ciągu pierwszych 14 dni. Dodatkowo w samych ofertach pojazdów widnieje wspomniany numer VIN, co tylko potwierdza fakt, że firma nie ma absolutnie nic do ukrycia w kwestii aut dopuszczonych przez siebie ponownie do sprzedaży.

Jeśli chodzi o formalności związane z programem Toyota Plus, można je załatwić w zaledwie 2 godziny. Co więcej, uzyskuje się dostęp do całodobowego assistance. Reszta procedur związanych z samymi samochodami używanymi, wygląda podobnie jak w przypadku aut prosto z salonu, z tą różnicą, że będą one o wiele tańsze. Możliwa jest jazda testowa, która pozwoli na dokładne sprawdzenie takiego pojazdu pod kątem własnego komfortu.

Jakie pojazdy można znaleźć w ofercie programu Toyota Plus?

W ramach programu Toyota Plus można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert pojazdów w zróżnicowanych cechach. Dlatego każda osoba będzie mogła wybrać dla siebie wymarzony samochód w atrakcyjnej cenie. Warto pamiętać, że Toyota jest jedną z najlepszych marek na świecie, pod względem jakości swoich pojazdów. Decydując się na program Toyota Plus można korzystać z takich modeli jak hybrydowy SUV Toyota RAV4, jak również i aut nieco tańszych, jak i mniejszych, jak np. Toyota Yaris. Niezależnie od tego, na jaki ostatecznie samochód się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że są to auta w doskonałym stanie technicznym, z jasno przedstawioną historią. Co więcej, kupując auta u autoryzowanych dealerów Toyoty, mamy szansę skorzystać z atrakcyjnych form finansowania, w których wysokość rat jest o wiele korzystniejsza dla nabywców niż w przypadku zwykłego kredytu.