samochód

Szukasz miejskiego crossovera? Postaw na Forda EcoSport!

Wybór w zakresie crossoverów klasy miejskiej jest obecnie na tyle duży, że każdy, kto jest zainteresowany nabyciem takiego pojazdu, znajdzie model odpowiadający własnym potrzebom. Spośród wielu sprawdzonych opcji warto wskazać na Forda EcoSport drugiej generacji.

Ford EcoSport II – co trzeba o nim wiedzieć?

Ford EcoSport drugiej generacji swój debiut miał w 2012 r. W Europie jest produkowany od 2014 r., początkowo jako SUV, potem jako crossover klasy miejskiej.  Zgodnie z nową polityką oszczędnościową Ford podjął kilka lat temu decyzję o wycofaniu tego modelu z wielu rynków, co do dziś jest konsekwentnie realizowane przez amerykańskiego giganta. W 2017 r. samochód przeszedł lifting. Doczekał się kilku wersji silnikowych oraz wyposażeniowych. Wśród polskich kierowców spore zainteresowanie wzbudzają używane egzemplarze w świetnym stanie techniczny, ale również i nowy Ford EcoSport prosto z salonu to kusząca propozycja, której nie sposób odmówić zalet.

Ford EcoSport II – komfort i wygoda

Przez klientów salonu Autoplaza druga generacja Forda EcoSport chwalona jest nie tylko za trakcyjny i nowoczesny wygląd, ale także za wygodę. Samochód umożliwia podróżowanie w komfortowych warunkach i zapewnia bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach – a to za sprawą napędu na cztery koła uruchamiającego się podczas jazdy po mokrej lub oblodzonej nawierzchni. Pomimo tego, że wnętrze samochodu zostało wykończone elementami z tworzyw sztucznych, jest ono niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne. Nie ma tu żadnych zbędnych przycisków. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie, mogą się cieszyć całkiem dużą przestrzenią. Wypada tu nadmienić, że auto nie ma super mocnych jednostek napędowych, ale w kwestii spalania jest w stanie pozytywnie zaskoczyć właściciela, co w dobie stale rosnących cen paliw ma niebagatelne znaczenie.

Decydując się na zakup egzemplarza z drugiej ręki, trzeba pamiętać o starannej selekcji ofert. Auto nie może mieć wad, które znacząco wpłyną na jego użytkowanie. Zakupu trzeba dokonać od sprawdzonego sprzedawcy.