Seat Toledo – z genialnym systemem Media System Plus

Seat Toledo to interesujący pomysł na reprezentacyjny samochód rodzinny albo na auto firmowe. To świetnie wyposażony, oszczędny i nowoczesny samochód. Jednym z jego atutów jest oryginalny system multimedialny, który znacznie uprzyjemnia korzystanie z samochodu. To przebojowy Media System Plus.

Trzecia generacja Seata Toledo pojawiła się w salonach w 2012 roku. Głęboka współpraca Seata z Volkswagenem pozwala producentowi z Hiszpanii na korzystanie z szeregu elementów wyposażenia, opracowywanych przez inżynierów koncernu, od płyt podłogowych aż po najnowsze jednostki napędowe. Nie inaczej jest w przypadku Toledo.

Hiszpański temperament, niemieckie uporządkowanie

Auto z jednej strony jest spokojne, uporządkowane i eleganckie, a jego wnętrze jest świetnie rozplanowane. Ale z drugiej nie brakuje w nim prawdziwego, hiszpańskiego stylu projektowania, za jaki pokochały Seata miliony kierowców na świecie. Wyrazisty pas przedni, z charakterystycznymi reflektorami, atrapą i zderzakiem, mocne przetłoczenie w linii bocznej, wielkie tylne lampy – to elementy, które zdecydowanie dodają charakteru temu autu.

Toledo może także pochwalić się nowoczesnymi i bardzo oszczędnymi jednostkami napędowymi, wśród których znaleźć można turbodoładowane, benzynowe silniki z rodziny TSI (1.2 o mocy 90 i 110 KM oraz 1.4 o mocy 125 KM) oraz bardzo oszczędny silnik Diesla (1.6 TDI o mocy 105 KM).

Od wielu lat SEAT wyposaża swoje auta w szereg nowoczesnych systemów multimedialnych. Także Toledo nie jest tutaj wyjątkiem.

Media System Plus na pokładzie Toledo

Sercem Media System Plus jest 6,5 calowy ekran dotykowy umieszczony w konsoli środkowej. Ekran jest umieszczony tak, aby kierowca miał do niego wygodny dostęp i mógł łatwo nim sterować. Po bokach ekranu znajdują się przyciski, do wyboru głównych funkcji. Można zatem sterować audio, systemem multimedialnym, zintegrować system z własnym smartfonem a także korzystać z nawigacji.

Wyrazisty ekran dotykowy oferuje wysoką jakość obrazu, która umożliwia wygodne korzystanie ze wskazań nawigacji o każdej porze dnia lub nocy. Audio może odtwarzać szereg popularnych formatów muzycznych – od muzyki ze zwykłego CD, aż po MP3 i WMA. System posiada wejście na kartę micro SD, na której można przechowywać do kilku tysięcy plików MP3.

Muzyka może być zapisana na karcie pamięci, albo na smartfonie. System doskonale współpracuje ze smartfonem, łącząc się z nim w technologii bezprzewodowej za pomocą złącza Bluetooth. To z kolei pozwala na przykład na odtwarzanie muzyki, zapisanej na telefonie. Poza tym Media System Plus może też łączyć się z internetem za pomocą telefonu, który wówczas pełni funkcje modemu.

Bardzo ważne dla bezpieczeństwa jest także to, że w czasie jazdy można prowadzić rozmowy telefoniczne, w których głos rozmówcy słyszany jest w głośnikach auta. Całe audio zapewnia wysoką jakość odtwarzania, dzięki systemowi sześciu głośników. Poza tym sprzęt ma na pokładzie system rozpoznawania mowy, który pozwala na wygodne sterowanie nawigacją albo innymi funkcjami.

Nowy Seat Toledo, z nowoczesnym systemem Media System Plus na pokładzie, czeka na klientów w salonie Świtoń Paczkowski

Materiał partnera