Motocykl enduro. Czym kierować się przy wyborze?

Motocykl enduro to sprzęt dla kierowców szukających wrażeń z jazdy po wymagającym terenie. Do pokonywania trudnych tras potrzebne są jednak nie tylko wysokie umiejętności, ale też odpowiedzialność i zdrowy rozsądek. Przed wyruszeniem w podróż powinniśmy zastanowić się, czy nasz jednoślad spełnia wszelkie wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa jazdy.

Przede wszystkim parametry

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są parametry motocykla. Maszyna musi być dopasowana wymiarami do naszego wzrostu oraz wagi w taki sposób, aby nogi swobodnie sięgały do podłoża, a wykonywanie podstawowych manewrów (na przykład zwykłych skrętów) nie nastręczało żadnych trudności. Trzeba też zwrócić uwagę na moc motocykla. Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z enduro, powinny postawić na jednostki mniej wymagające, o silnikach 2T z pojemnością do 125 ccm. Tego typu pojazdy są zdecydowanie prostsze w obsłudze, zwłaszcza dla motocyklistów o lżejszej wadze i drobniejszej posturze. Łatwiej je uruchomić i przyzwyczaić się do osiąganych przez nie prędkości – radzi specjalista Abacus Motorcycle Rental, profesjonalnej wypożyczalni motocykli i skuterów miejskich.

Markowe rozwiązania

Szukając dobrego motocykla enduro, opłaca się ufać renomowanym markom. Do najpopularniejszych producentów jednośladów tego typu należą dobrze znane firmy, takie jak Yahama, czy też BMW. Koszt zakupu markowego motocykla bywa oczywiście znacząco wyższy, niż pojazdu pochodzącego z nieznanego źródła – może sięgać kwoty przekraczającej kilkanaście tysięcy złotych. W zamian otrzymujemy jednak gwarancję jakości technicznej, a co za tym idzie pełnego bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Osoby, których nie stać na zakup własnego jednośladu mechanicznego, zawsze mogą skorzystać z opcji wypożyczenia motocykla. Najlepsze wypożyczalnie oferują wynajem maszyn nie tylko na poszczególne dni, ale i całe miesiące, co pozwala cieszyć się doznaniami z jazdy przez naprawdę długi czas.

Materiał partnera