5 powodów dla których warto kupić nowe części przez Internet

Kupowanie części samochodowych przez Internet staje się coraz popularniejsze pośród grona polskich kierowców i mechaników. E-sklepy motoryzacyjne stały się dla niektórych jedynym punktem zaopatrzenia. Dlaczego? Powodów jest multum. Dziś poznacie pięć najważniejszych, które docenili zwolennicy tego modelu zakupowego.

Niższe ceny części zamiennych w Internecie

Dla przeciętnego Kowalskiego to zdecydowanie największa zaleta. Nie oszukujmy się, z reguły głównym wyznacznikiem zakupu jest właśnie najniższa cena. Dlatego właśnie internetowe sklepy motoryzacyjne to dobry wybór. Każdy zamiennik, nawet te znanych i cenionych producentów, można kupić online niemal o połowę taniej.

Dlaczego taka różnica w cenach? Cóż, odpowiedź jest stosunkowo prosta. Sklep internetowy posiada mniejsze koszty stałe – nie wydaje tyle na obsługę klienta, wynajem lokalu etc. Pozwala to e-sklepom przygotować bardzo atrakcyjną cenowo ofertę, która z reguły przebija te, oferowane w sklepach tradycyjnych – podaje jeden z pracowników sklepu z fabrycznie nowymi częściami do aut NoweCzesci.pl.

Kody rabatowe i akcje promocyjne

Każdy sklep internetowy posiada dział marketingu, który odpowiada za regularne akcje promocyjne, co pozwala jeszcze dodatkowo obniżyć koszty zakupu części zamiennych. Ponadto w sieci znajdziemy multum kodów rabatowych, np. za zapisanie się do newslettera danego e-sklepu lub po prostu rabat powitalny na pierwsze zakupy.

Łatwość porównywania części

Doskonałe jest to, że klient może bardzo szybko porównywać części samochodowe danych producentów. Nie dotyczy to jedynie różnicy w cenach, lecz także użytych materiałów produkcyjnych, zastosowanych technologii oraz np. zalecanych interwałów wymian. Pozwala to precyzyjnie dobrać dany zamiennik do naszych potrzeb.

Porównanie cen w kilku e-sklepach

Niezależnie od tego czy postanowimy przejrzeć ofertę kilku stron, czy też skorzystać z pomocy narzędzi internetowych do porównywania cen, będziemy mogli bardzo szybko odnaleźć tę ofertę, która cenowo będzie dla nas najkorzystniejsza. Dotyczy to zarówno cen części zamiennych, jak i np. kosztów wysyłki.

Dostawa pod samo drzwi w 24h

Niemal standardem stała się ekspresowa dostawa części do aut w zaledwie 24 godziny od pojawienia się zamówienia w systemie lub zaksięgowania wpłaty. Kurier dostarcza paczkę na wskazany adres, pod samo drzwi. Sprawia to, że zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze, bo wszystko to oczywiście bez wychodzenia z domu.

Materiał partnera