zegarek

Zegarek na pasku czy bransoletce?

Zegarek to nie tylko przenośny przyrząd, z którego możemy odczytać godzinę. Dla większości z nas to także element ubioru albo biżuterii. Chcemy, by prezentował się ładnie i pasował do naszego stroju. Elegancki zegarek na skórzanym pasku doskonale prezentuje się z męskim garniturem, a solidny i masywny sportowy zegarek to świetne dopełnienie luźniejszego stroju na co dzień. Jaki zegarek wybrać – na pasku, czy bransolecie?

Paski skórzane, parciane i gumowe

Najczęściej wybierane zegarki wykonane są z naturalnej skóry. Są to zegarki uniwersalne, ponieważ dobrze prezentują się właściwie z każdym strojem, może poza sportowym dresem do biegania. Paski mogą mieć różną szerokość, grubość i fakturę. Mężczyźni zwykle decydują się na paski dość szerokie i wybierają zegarki o większej kopercie, natomiast panie wolą zegarki drobniejsze. Inny rodzaj pasków to te wykonane z bawełny lub innych podobnych materiałów. Nazywamy je paskami parcianymi. Mogą mieć różne sploty, kolory i wzory. Wśród młodzieży popularne są paski gumowe i silikonowe. Występują zwłaszcza przy zegarkach sportowych i stosowane są nawet przez największych, znanych na całym świecie producentów.

Metalowe bransoletki

Bransoletki również występują w zegarkach damskich, jak i męskich. Paniom często zależy na tym, by ich zegarki stanowiły element biżuterii, a więc chętniej niż mężczyźni wybierają te na bransoletkach. Bransoletki mogą być ozdobione ciekawymi szlifami, cyrkoniami czy nawet kamieniami szlachetnymi. Wśród zegarków dla kobiet znajdziemy dużo designerskich zegarków, których bransoleta niczym nie przypomina zwykłego paska. Poszczególne elementy mają ciekawe kształty i wykonane są z różnych metali. Na stronie sprzedawcy zegarków Poljot Euro z Warszawy znajdziemy setki modeli. Aż trudno uwierzyć, jak różne od siebie mogą być poszczególne koperty, paski i bransoletki.

Pasek czy bransoletka?

Wybierając zegarek, powinniśmy kierować się kwestią gustu i tego, do jakiego stroju najczęściej będziemy go nosić. Panowie, którzy najczęściej noszą koszule i garnitury, powinni się zdecydować na klasyczny zegarek na skórzanym pasku. Zegarek na bransolecie, zwłaszcza jeśli jest dość masywny, nie będzie pasował do takiego stroju. Bransoleta będzie dobrym wyborem dla panów, którzy noszą ubrania casualowe i sportowe. W przypadku zegarków damskich, zarówno te na bransoletce, jak i te na skórzanym pasku można uznać za uniwersalne.

Materiał partnera