skora naturalna

Zastosowanie skóry naturalnej

Ubrania ze skóry naturalnej nigdy nie wychodzą z mody. Ludzie cały czas pragną mieć w swojej szafie dobrą, skórzaną kurtkę, pasek czy modną torebkę ze skóry, podkreślającą charakter każdej stylizacji. Chociaż ich cena wielokrotnie pozostaje poza możliwością naszego budżetu, to wierzymy, że w końcu uda nam się wzbogacić swoją garderobę o tak gustowne dodatki czy stylową odzież.

Skóra naturalna – wykorzystanie

Proces pozyskiwania skóry naturalnej i jej wykorzystanie nieustannie budzi protesty ekologów. Otrzymuje się ją bowiem z ciała dzikich oraz hodowlanych zwierząt. Musi trafić do garbarni, gdzie zostaje odpowiednio zakonserwowana, oczyszczona z włosia oraz pozostałości tkanek. Skóra jest również garbowana, czyli w specjalny sposób utrwalona, aby nie zachodziły w niej procesy gnilne. Tak przygotowana może zostać wykorzystana w przemyśle odzieżowym, obuwniczym, meblarskim czy nawet samochodowym oraz wielokrotnie w technice.

Zalety skóry naturalnej

Choć skóra naturalna i jej wykorzystywanie w produkcji obuwia czy odzieży ma wielu przeciwników, to nie można odmówić jej licznych zalet- mówi nasz ekspert z Hurtowni skór odzieżowych i dodatków krawieckich MTK. Przede wszystkim jest najbardziej trwałym i eleganckim materiałem. Odpowiednio impregnowana będzie bardzo wytrzymała, nawet jeśli wykorzystano ją w codziennie użytkowanym obuwiu. Co ważne dla alergików, nie powoduje żadnych podrażnień ani uczuleń. Jest w pełni bezpieczna, a do tego ma zdolność adaptacji do temperatury panującej otoczeniu. Nie powoduje przegrzewania ciała jak lubiany skaj, dlatego czujemy w niej niezaprzeczalny komfort.

W jaki sposób dbać o ubrania ze skóry?

Chociaż moda się zmienia, garderoba ze skóry zawsze pozostanie na czasie. Jest stylowa i elegancka, przyciąga spojrzenia i podkreśla każdy wizerunek, dlatego warto dowiedzieć się, jak odpowiednio pielęgnować skórzaną odzież. Przede wszystkim należy je impregnować, ponieważ skóra niezbyt dobrze znosi wystawianie jej na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy wysoka temperatura. Na rynku można bez kłopotu dostać różnego rodzaju preparaty służące konserwowaniu skóry, które są proste w użyciu, a jednocześnie zapewniają maksymalną ochronę. Jeśli skóra się zabrudzi, plamy można zmywać jedynie namoczoną w wodzie gąbką, nie przemaczając ubrania. Potem należy nałożyć specjalne pasty i wysuszyć kurtkę czy torebkę w pokojowej temperaturze. Istotne jest również samo przechowywanie skórzanych wyrobów – najlepiej trzymać je w suchych, przewiewnych miejscach, bez wkładania w worki i z uwagą na wszelkie odkształcenia. Pamiętając o powyższych zasadach przez lata będziemy cieszyć się stylowym wyglądem.

Materiał partnera