Zalety butów welurowych

Zastanawiasz się nad zakupem nowych butów, ale tym razem chcesz podjąć tę decyzję w pełni świadomie? Masz dość sztywnych, niewygodnych butów, które niszczą się w błyskawicznym tempie? Zanim wybierzesz konkretny model, dowiedz się, z jakiego materiału wykonane jest interesujące cię obuwie, jakie są jego właściwości i w jaki sposób wpłyną one na komfort użytkowania butów.

Welur jest odmianą zamszu, a więc skóry naturalnej. Najważniejszą zaletą obuwia skórzanego jest to, że pozwala ono stopom oddychać, nie dopuszczając do ich zapocenia, a w konsekwencji przykrych odparzeń i nieprzyjemnego zapachu – mówi specjalista ze sklepu internetowego glanysteel.pl.

Dobra cyrkulacja powietrza oraz zdolność odprowadzania wilgoci to nie jedyne cechy, dzięki którym obuwie skórzane cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Kilka słów o welurze

Jak już wspomnieliśmy, welur należy do grupy skór zamszowych. Zamsz powstaje w wyniku obróbki mizdry, czyli odwrotnej strony skóry. Materiały zamszowe można rozpoznać po charakterystycznym meszku na powierzchni, którą tworzy delikatne włosie. Właśnie dzięki temu welur jest niezwykle przyjemny w dotyku, miękki i atrakcyjny wizualnie.

Drugą obok zamszu odmianą skóry szorstkiej jest nubuk. Materiał ten jest bardzo podobny do zamszu, jednak powstaje w procesie szlifowania wierzchniej części skóry. Efektem takiej obróbki jest uzyskanie nieco krótszego włosia. Choć nubuk jest równie piękny jak welur, wykonane z niego buty będą mniej trwałe.

Zdrowe stopy w welurach

Welur jest wyjątkowo miękką i przyjemną w dotyku skórą, co oznacza, że wykonane z niego buty są niesamowicie wygodne. Obuwie zamszowe chroni stopy przed odciskami i obtarciami, ponieważ delikatny materiał z łatwością dopasowuje się do ich anatomicznego kształtu.

Nie bez znaczenia jest wspomniana wcześniej zdolność przepuszczania wilgoci – szczególnie duża w przypadku skór szorstkich. Dzięki temu, nawet podczas bardzo długiego użytkowania butów welurowych, nie będziesz odczuwać nieprzyjemnego gorąca i uczucia zmęczenia stóp. To bardzo ważne, ponieważ zapocenie stóp grozi nie tylko powstawaniem odparzeń i odcisków, ale również rozwojem grzybicy oraz schorzeń bakteryjnych.

Buty welurowe na każdą okazję

Z weluru produkuje się najrozmaitsze rodzaje butów. Wykonane z niego półbuty czy trzewiki zapewnią maksimum wygody podczas codziennego, intensywnego użytkowania, ale sprawdzą się też doskonale podczas bardziej formalnych spotkań i uroczystości. Dużą zaletą materiałów zamszowych jest możliwość farbowania włosia, dlatego buty z weluru dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Materiał partnera