Jak wybrać pasek zegarka

Modny element stylizacji

Podstawowym zadaniem zegarka na rękę jest wskazywanie aktualnej godziny. Choć ta funkcja nie zmieniła się od lat, to jednak obecnie zeszła trochę na dalszy plan.

– W dzisiejszych czasach zegarki stały się przede wszystkim biżuterią, uzupełnieniem stylizacji. Są również znakiem gustu, pasji lub statusu materialnego noszących go osób. Te najbardziej nowoczesne mają rozmaite funkcje, co cenione jest głównie przez miłośników gadżetów. Do łask wróciły jednak zegarki klasyczne i eleganckie – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Zegarki24.

Wybieramy pasek

Zegarek powinien nie tylko pięknie wyglądać, ale także pozwalać się wyróżniać i podkreślać indywidualizm właściciela. Z tego powodu bardzo istotne jest, by dobrać jego pasek w odpowiedni sposób. Kierować przy tym należy się nie tylko estetyką, ale również swoimi potrzebami, stylem życia oraz oczekiwaniami.

Przy wyborze paska do zegarka warto zwrócić uwagę na:

  • Szerokość – paski do zegarków różnią się szerokością, dlatego warto wiedzieć jak dobrać taki, który będzie dla was optymalny. Aby zegarek był wygodny, jego pasek musi mieć taką szerokość, jak rozstaw mocowań. Tę odległość zmierzyć można przy pomocy linijki lub szablonu posiadającego wycięcia, które odpowiadają poszczególnym szerokościom. W przypadku zegarków, w których możliwe są nietypowe rozstawy mocowań, można założyć pasek o 1 mm szerszy (najlepiej ze skóry, bo ta łatwo się ugina). Istotne, by nie zakładać zbyt wąskiego paska, gdyż może to doprowadzić do wygięcia teleskopów, a to z kolei do zgubienia zegarka.
  • Kolor – na rynku dostępne są paski w wielu kolorach i wzorach, co może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze. Najbardziej uniwersalne są paski w kolorze czarnym lub brązowym, które najczęściej spotyka się w zegarkach klasycznych. W przypadku zegarków sportowych częściej można znaleźć takie na paskach w odważniejszych kolorach (jednak zwykle noszone są w okresie letnim). Należy pamiętać, by dobrać kolor paska zegarka do jego tarczy i dodatków.
  • Przeznaczenie – rodzaj paska do zegarka zależy również od jego charakteru: inny wybrać należy w przypadku zegarków codziennych, a inny gdy poszukujecie zegarka eleganckiego. Ci, którzy stawiają na zegarki sportowe, powinni wybierać zegarki na paskach z wytrzymałego i wodoodpornego materiału.
Materiał partnera