Jak wybrać odpowiedni rozmiar ubrania przez Internet?

Zakupy internetowe są bardzo dogodną dla nas formą. Wielkim powodzeniem cieszą się również zakupy ubrań przez Internet. W sieci często znajdujemy wyjątkowe kolekcje, niesamowite egzemplarze i wielkie okazje cenowe. Co więcej, zakupy online zrobimy bez wychodzenia z domu, a towar w krótkim czasie zostanie dostarczony pod wskazany przez nas adres. Częstym problemem podczas zakupu ubrań przez Internet jest prawidłowy dobór rozmiaru. W związku z tym niejednokrotnie musimy zwracać towar, wymieniać go, a czasem w ogóle rezygnujemy z zamawiania. Jest kilka prostych wskazówek, dzięki którym nigdy nie zrezygnujemy z wymarzonego stroju, unikniemy uciążliwych zwrotów i długotrwałych wymian. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni dla nas rozmiar ubrania, którego nie możemy przymierzyć. Sprawdź, jak zamówić ubrania, które będą na Tobie idealnie leżały!

Wyjmij centymetr i sprawdź aktualne wymiary!

Często, kupując ubrania przez Internet, sugerujemy się naszymi wymiarami sprzed kilku miesięcy. Pamiętajmy, że często 1 centymetr sprawia wielką różnicę. Jeśli zatem chcemy złożyć zamówienie np. na sukienkę czy spodnie, koniecznie zmierzmy się ponownie! Zróbmy to precyzyjnie, abyśmy mieli bieżące i rzeczywiste wymiary. Dzięki temu szansa na dopasowanie rozmiaru będzie zdecydowanie większa!

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Zawsze na samym początku znajdźmy tabelę rozmiarów firmy, w której chcemy zrobić zakupy. Często to samo oznaczenie rozmiaru zdecydowanie różni się w rzeczywistości. Nigdy nie upraszczajmy sprawy i nie wybierajmy rozmiaru M tylko dlatego, że zawsze taki kupujemy. Być może ta firma przyjmuje inną numerację i inną rozmiarówkę. Tabela rozmiarów jest niezbędna! Wpasujmy do niej wcześniej zapisane nasze wymiary i wybierzmy odpowiadający i właściwy rozmiar.

Jeśli z wielką dokładnością wykonamy powyższe kroki, mamy pewność, że ubranie będzie miało idealny dla nas rozmiar. Jeżeli natomiast wciąż mamy wątpliwości albo nasze wymiary znajdują się pomiędzy dwoma rozmiarami, skontaktujmy się z firmą i poprośmy o informację. Często dana rozmiarówka jest zawyżona lub zaniżona. W ten sposób unikniemy błędu.