sneakersy męskie

Sneakersy męskie czarne — uniwersalne rozwiązanie do marynarki?

Czy wypada łamać klasykę w modzie męskiej? Dla niektórych zasady ubioru są jasne. Są jednak tacy, którzy pozwalają sobie na odrobinę swobody nawet w oficjalnych stylizacjach. Czy do marynarki można założyć sneakersy? Sprawdź, kiedy nie będzie to faux-pas i dowiedz się, jak łączyć eleganckie i sportowe elementy stylizacji, żeby nadal wyglądać dobrze.

Sneakersy do garnituru: tak czy nie?

Oficjalna stylizacja to nie zawsze musi być garnitur, biała koszula i eleganckie skórzane buty dobrane pod kolor paska. Również w tym sektorze mody da się zauważyć pewne odstępstwa od norm, a dress code uzależniony jest od rangi oficjalnego wydarzenia.

Jeśli nie jesteśmy dyplomatami lub dyrektorem dużej korporacji, w wielu sytuacji możemy pozwolić sobie na odejście od standardów. Do pracy w biurze i na spotkanie biznesowe z kontrahentami zamiast obuwia przeznaczonego do garnituru możemy założyć sneakersy męskie czarne. Z kolei te białe z powodzeniem sprawdzą się jako obuwie ślubne, gdy pan młody słynie z luźnego podejścia do mody, a po ślubie planowane jest np. garden party.

W wielu sytuacjach możemy więc śmiało powiedzieć „tak” obuwiu sportowemu w zestawieniu z elegancką marynarką czy nawet pełnym garniturem.

Jakie sneakersy pasują do eleganckiej stylizacji?

Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach dobierania sportowych butów do eleganckich męskich stylizacji. Obuwie takie jak trampki i sneakersy dostępne jest w wielu różnych wersjach — gdy chcemy założyć je do nieco bardziej oficjalnej stylizacji, warto zrezygnować z wyrazistych kolorów czy wzorów. Buty w odcieniu soczystej czerwieni, z kolorowymi nadrukami czy podświetlaną podeszwą nie będą pasowały do marynarki.

W stylizacjach typu business casual najlepiej sprawdzają się klasyczne sneakersy w jednolitym kolorze np. czarnym, białym lub brązowym. Najważniejsza jest jakość materiałów. Do marynarki zdecydowanie mniej pasują materiałowe buty — lepiej wybrać skórzane sneakersy, które będą wyglądały elegancko i lepiej sprawdzą się w oficjalnej sytuacji. Cieńszy i tańszy materiał zostawmy na co dzień.

sneakersy męskie do garnituru

Jak nosić sneakersy do marynarki?

Co jeszcze trzeba wiedzieć, gdy chcemy przełamać klasykę sportowym obuwiem? Przyda się opanowanie trudnej sztuki tworzenia klasycznych stylizacji, bo tylko znając podstawy, możemy pokusić się o ich złamanie pewnych zasad.

W sportowej stylistyczne bardzo ważne jest, aby zmniejszyć ilość eleganckich elementów w całej stylizacji. Jeśli spodnie są eleganckie, marynarka powinna być swobodniejsza — sprawdzą się tu marynarki casualowe męskie. Oczywiście casualowa może być nie tylko marynarka, ale też dół, bo możemy zrezygnować ze spodni w kant na rzecz materiałowych lub jeansowych, prostych modeli, które świetnie będą prezentowały się w zestawieniu z czarnymi sneakersami o klasycznym kroju.

Przy obuwiu sportowym ważna jest też długość spodni. Sneakersy wymagają nieco krótszej nogawki lub takiej, którą można podwinąć. Pokazanie kostek nie jest tutaj błędem, a wręcz jest zalecane. Nowoczesne stylizacje w konwencji sportowej elegancji wymagają jednak, aby zrezygnować z wysokich skarpet — można zastąpić je męskimi stopkami.

Materiał partnera