Jak się ubrać do pracy w biurze?

Praktycznie w każdym większym biurze, czy korporacji — a nawet w tych małych — obowiązuje jakiś dresscode. W jednych instytucjach jest on bardziej zobowiązujący, w innych mniej. Jednak musimy pamiętać, że dobierając strój do pracy, powinniśmy brać go pod uwagę.

W sporej większości biur — zwłaszcza tych, które zajmują się bezpośrednią obsługą klienta prywatnego, jak i firmowego — jako obowiązkowy uznaje się elegancki strój pracowników. Nie wszyscy chcą wszystkie dni spędzone w biurze ubierać się w kreacje galowe rodem ze szkoły średniej. Sprawdźmy zatem, jak ubierać się do biura, aby nikt nie mógł nam nic zarzucić, a jednocześnie do stylizacji mogli “przemycić” coś swojego.

Moda biurowa — czyli kluczem jest krój!

Aby nasz strój spełniał standardy eleganckiego dresscode biurowego, to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze, jest krój. Najlepiej, aby były to kreacje, które podkreślają naszą sylwetkę. Jednak oczywiście z umiarem. Absolutnie nietrafione — a nawet w złym guście i smaku — będą te ubrania, które będą mocno opinać ciało lub zbyt mocno je odsłaniać. Niedopuszczalne są zatem zbyt krótkie spódnice — w przypadku kobiet — krótkie spodenki, w przypadku mężczyzn  oraz duże dekolty.

“Miniówki” i letnie bluzki odpuśćmy sobie zatem na inne okazje. Idealne do biura będą jednak spódnice ołówkowe — zarówno przed, jak i za kolano — które pięknie podkreślają sylwetkę i zatrzymają bluzkę w odpowiednim miejscu. Dzięki nim nawet niezbyt elegancka góra w towarzystwie ze stosownym obuwiem będzie prezentować się niezwykle gustownie, z klasą i na czasie.

Jeśli w dzień pracujący mamy ochotę na założenie sukienki, to wszystkie te na ramiączka powinniśmy odłożyć całkowicie na bok. Mile widziane będą jednak te w stylu tzw. etui. Chodzi o sukienki z rękawem długim, bądź 3/4 o długości lekko przed lub za kolano. Najlepiej sprawdzą się tutaj te w wersji gładkiej, do której bez problemu będziemy mogli dobrać dowolne dodatki. W ich przypadku możemy odrobinę poszaleć z formą — skusić się na nieco większy dekolt z przodu lub na plecach, lub podkreślić talię skórzanym paskiem.

Spodnie, marynarki i garnitury — jak wybrać? Które będą odpowiednie?

Klasyką mody biurowej są oczywiście wszelkiej maści garnitury, marynarki i kompletowane do nich stosownie eleganckie spódnice, bądź też spodnie. W przypadku męskiej części społeczeństwa nie ma tu zbyt wielkiej filozofii. Kluczem jest oczywiście dobrze dobrany garnitur — szczególną uwagę należy zwrócić na rękawy i nogawki. Bezwzględnie do tego typu klasycznego zestawu niezbędne będą również eleganckie buty.

Jeśli chodzi o kobiety, to bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie chyba najbardziej popularnych spodni do biura, tzw. cygaretek. Doskonale podkreślają figurę i świetnie prezentują się w duecie ze szpilkami i marynarką. Alternatywą dla nich będą spodnie typu palazzo, czyli te z niezwykle szerokimi nogawkami. Świetnie sprawdzą się również dla pań z nieco większą ilością kilogramów, gdyż wydłużą sylwetkę i wyszczuplą nogi. Będą idealne również na nieco cieplejsze dni.

W tym miejscu nie może również zabraknąć klasyki każdego biura, czyli marynarki. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak u panów. Niezwykle ważne jest to, jak marynarka leży na ramionach, a także długość jej rękawów. Nie powinny być one zbyt krótkie lub długie.

Jak ubierać się do biura w cieplejsze dni?

Najwięcej kontrowersji rodzi oczywiście temat, jak ubierać się do biura w dni, w które nawet w strojach letnich jest na niebywale gorąco. Jednak zapewniamy Was, że nawet eleganckie stroje mogą nawet wytchnienie, gdy na termometrze pojawia się ponad 25 kresek.

Czego szukać w sklepach, aby nie roztopić się w biurze? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał. I nie należy tutaj oszczędzać. Nawet lekko wyglądająca tkanina, może okazać się niewypałem na letnie dni. Dlatego warto zapytać obsługę o ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Świetne będą produkty z lekko tkanek bawełny. Ale to, co tak naprawdę przyniesie Ci ukojenie w letnie dni, to kreacje wykonane z lnu.

https://prenumerata.ruch.com.pl/prenumerata-burda

Materiał partnera