glany

Limitowane edycje glanów sposobem na wyrażenie siebie

Nie jest ważne, czy właściciel glanów jest punkiem, metalowcem, czy w ogóle jest związany z jakąkolwiek subkulturą. Każdy w jakimś stopniu kieruje się poczuciem estetyki, które podkreśla jego wnętrze, uczucia i sposób myślenia.

Glany – długa droga na szczyt

Glany to obuwie, które na przestrzeni lat przeszło sporą ewolucję – od przerabianych wojskowych butów z demobilu, używanych przez angielskich chuliganów podczas bójek ulicznych, przez sztandarowe obuwie punków i skinheadów (w Polsce też metalowców), po obuwie, z którego chętnie korzystają Drew Barrymore, Pixie Geldof czy Johnny Depp. Swoją limitowaną edycją glanów ostatnimi czasy mógł pochwalić się Trent Reznor, lider Nine Inch Nails.

Wraz z wzrostem popularności i wyjściem glanów do świata mody zmienił się również ich wygląd, chociaż odpowiedniejszym słowem byłoby: poszerzył się. Glany bowiem nie oznaczają dziś zawsze tych samych czarnych, ciężkich butów – rozmaite kształty, kolory i inne charakterystyczne elementy sprawiają, że można stracić rachubę w przeglądaniu rozmaitych rodzajów glanów.

Czy to źle? Zdecydowanie nie! Wszak buty nie odeszły do lamusa, a jedynie dotarły do większej grupy odbiorców, co ujawniło inną cechę ciężkich koncertowych butów, przypominających wojskowe kamasze – uniwersalność.

Limitowane edycje – estetyka i funkcjonalność

Co jednak, jeśli potrzeba wyrażenia indywidualizmu jest jeszcze większa, niż już i tak niezwykle bogaty katalog tych dostępnych na rynku?

Właśnie w takiej sytuacji warto śledzić, jakie limitowane edycje glanów pojawiają się w sprzedaży.

A więc kolor, kształt… Co jeszcze? Limitowane edycje glanów to nie tylko estetyka, ale również inna funkcjonalność. Różnie wykończone, ocieplane lub przewiewne, dedykowane są na inną porę roku i warunki terenowe.

Marzą Ci się złote glany? A może szukasz bardziej subtelnego kroju, pasującego do stonowanego sposobu ubioru i blacha w nosku czy wysoka podeszwa nie przekonują Cię? Właśnie na takie okazje przygotowywane zostają unikalne modele obuwia Steel.

Materiał partnera