Krawaty i muchy – Jak dobrać stylowy dodatek do eleganckiego ubioru?

Krawat czy mucha? – Oto jest pytanie. Elegancki ubiór podczas ważnych uroczystości, jak też spotkań biznesowych warto, a nawet trzeba podkreślić dodatkiem stylowym typu krawat czy mucha. Czy zawsze jedno i drugie pasuje do tych samych rzeczy?

Niełatwy wybór – czy na pewno?

Bardzo często słyszy się, że wybór muchy czy krawata to bardzo trudny wybór. Często mężczyźni zastanawiają się czy mucha będzie im pasować albo czy krawat będzie odpowiednio dobrany. Wybór może i nie jest łatwy, ale pierwszym krokiem jest zapewne odpowiedź na pytanie: W czym czuję się dobrze oraz który dodatek bardziej podkreśla mój styl? Jeśli wiemy, jakie mamy oczekiwania, wybór będzie znacznie łatwiejszy. W dokonaniu wyboru mogą pomóc pracownicy zakładów odzieżowych, jak np. Bytomski, którzy na co dzień doradzają swoim klientom w odpowiednim doborze stroju eksponującego ich indywidualny styl. Stylowe dodatki przyczynią się do większego podkreślenia elegancji.

Krawat

Krawat to wyraz tradycji. Niemniej, biorąc pod uwagę fakt, że wszystko idzie z duchem czasu, krawat można zakładać do mniej formalnego stylu ubierania. Ten element ubioru jest nieodzowny na wszelkich ważnych, oficjalnych spotkaniach. Co istotne, dobrze dobrany krawat świetnie się komponuje w mniej formalnych sytuacjach – np. w casualowej marynarce. Krawat gładki, bez elementów typu krata, paski doskonale będzie prezentował się podczas oficjalnych spotkań. Połączony z tradycyjnym garniturem podkreśli elegancję i w całości świetnie będzie się komponował.

Mucha

Mucha dotąd kojarzyła się jako element wyjść wyłącznie oficjalnych. Biorąc pod uwagę, że zmiany zachodzą w każdej możliwej sferze – i w kwestii doboru muchy do stroju także to nastąpiło. Muchę można założyć do fraka (biała) czy smokingu (czarna) jako element tradycyjny i podkreślający indywidualność. Można także dobrać muchę do garnituru jeśli mężczyzna dobrze się będzie czuł w takiej kompozycji. Oczywistą kwestią jest odpowiedni dobór koszuli do muchy. Co istotne, mężczyźni lubiący awangardę mogą założyć muchę jako stylowy dodatek do codziennego ubioru. Podkreśli to ich innowacyjność i niebanalny styl.

 

 

Materiał partnera