Kobiecy streetwear od Diamante

Streetwear jest stylem trudnym do zdefiniowania – podobnie jak wiele innych oddolnych ruchów kulturowych, na przykład streetart. Trudność zamknięcia go w jasno zdefiniowanych ramach wynika z tego, że wciąż przeobraża się i rozwija. Jak ulica, która nigdy nie jest taka sama. Zawiera w sobie mieszankę często skrajnych wpływów i inspiracji. Aby zrozumieć koncepcję mody ulicznej, warto przyjrzeć się jej korzeniom, kierunkom oraz twórcom.

Przyjmuje się, że ruch streetwearowy narodził się w Los Angeles na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Początkowo opierał się o dwie kultury: surferów oraz skejtów. W kolejnych latach rozrastał się na punk, new wave i hip-hop. Głównym założeniem streetwearu było odrzucenie trendów i skupienie się na codziennych, komfortowych ubraniach, np. t-shirtach, bluzach, sportowych butach (sneakersach), czy czapkach z daszkiem. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych duży wpływ na streetwear wywierały marki sportowe oraz drużyny i zawodnicy NBA (z Michealem Jordanem na czele).

Streetwear można definiować jako modę stojącą w opozycji do propozycji z sieciówek – styl, który pozwala na wyrażenie siebie. Z tego względu twórcy mody ulicznej często decydują się na umieszczanie na ubraniach odważnych, niebanalnych grafik i haseł. Tak postrzegany streetwear jest nurtem, który obrazuje nastroje społeczne, nawiązuje do polityki i sztuki.

Początkowo moda uliczna kierowana była głównie do mężczyzn, jednak z biegiem czasu zyskała również zainteresowanie kobiet. Czym streetwear przyciąga panie? Przełamaniem stereotypów, uniwersalnością krojów i komfortem. Nie narzuca sztywnych fasonów, noszenia niewygodnych ubrań i butów.
Zamiast tego pozwala być sobą, nie ujmując przy tym kobiecości.

Diamante jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek streetwearowych, które kierują swoją ofertę również do pań. Firma oferuje szeroki wybór wygodnych i stylowych elementów stroju, a także dodatków. Poniżej omówimy kilka z nich.

T-shirty i tank topy – koszulki damskie, które oferuje Diamante to wyraziste i bezkompromisowe propozycje. Dominują wśród nich stonowane kolory – biel, czerń oraz szarość. Fanki kolorów również znajdą coś dla siebie. Tym, co zdecydowanie wyróżnia koszulki damskie od Diamante, są oryginalne nadruki, takie jak: „I see dead haters”, „Nigdy się nie poddam”, „Im więcej tym lepiej”.
Nerki damskie – rewelacyjna, streetwearowa odpowiedź marki na wszechobecne torby i plecaki. Diamante proponuje kobietom wygodne i stylowe saszetki do noszenia na biodrach lub ramieniu.

W ofercie znajdziecie je w szerokiej gamie kolorów, a także w oryginalnych printach (na przykład w piłki tenisowe lub babmus).

Bluzy – z kapturem lub bez kaptura, zapinane lub kangurki. Oferowane w wielu kolorach, zachwycające niepowtarzalnymi nadrukami (na przykład „In hood we trust”) i printami. Każda bluza damska oferowana przez Diamante to niebanalna i komfortowa propozycja.

Streetwear to jeden z najciekawszych nurtów we współczesnej modzie. Warto z niego korzystać, tworząc własny styl. Zwłaszcza z wykorzystaniem oryginalnych projektów polskich marek, takich jak Diamante.

Materiał partnera