black friday kobieta z torbami

Jak przygotować się na Black Friday i co warto kupić?

Black Friday to istne święto wyprzedaży, które przyszło do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie coraz więcej punktów handlowych oraz usługowych organizuje liczne promocje z okazji czarnego piątku, który tradycyjnie przypada w ostatni piątek listopada. Jak odpowiednio przygotować się do Black Friday i co warto wtedy kupić?

Promocje z okazji Black Friday

Akcje promocyjne z okazji Black Friday organizuje coraz więcej punktów handlowych usługowych, lecz prym od lat wiodą sklepy odzieżowe. Wiele z nich działa dziś nie tylko stacjonarnie, ale również proponuje swoim klientom zrobienie zakupów w internecie. W sklepach internetowych ubrania często przecenione są przez cały weekend, a nie tylko w piątek. Dodatkowo niektóre sklepy organizują dni darmowej dostawy, bez względu na to, ile finalnie zapłacimy za zakupy. W Black Friday ubrania można kupić nawet do 50% taniej, choć wszystko zależy oczywiście od oferty konkretnego sklepu. Niektóre sieci proponują swoim klientom obniżki cen o połowę, lecz jedynie na wybrane artykuły odzieżowe. Inne zaś redukują ceny wyjściowe o 20-30%, lecz promocją objęty jest cały, dostępny w sklepie asortyment.

Co warto kupić w Black Friday?

Ostatni piątek listopada to dobry czas, aby uzupełnić zimową garderobę własną oraz całej rodziny. Wraz z początkiem grudnia temperatury mogą zacząć spadać poniżej zera, a wtedy przydadzą się nam ciepłe kurtki, buty, swetry, czapki czy szaliki. W Black Friday dobrze również pomyśleć o świątecznych prezentach, których taniej przed Bożym Narodzeniem już nie kupimy. Jeśli chcemy swoim bliskim podarować odzież, perfumy czy różnego rodzaju akcesoria biżuteryjne, to warto wybrać się na zakupy właśnie w czarny piątek. Bardzo często przeceniony jest bowiem asortyment z najnowszych kolekcji, który dopiero niedawno pojawił się w ofercie danego sklepu. Dzięki temu możemy kupić prawdziwe perełki taniej nawet o połowę. W Black Friday możemy kupić taniej odzież z motywami świątecznymi, którą tak chętnie nosimy przez cały grudzień.

Jak się przygotować do Black Friday?

W czarny piątek często wpadamy w prawdziwy szał zakupów, jednak aby uniknąć kupowania zbędnych rzeczy, warto wcześniej zrobić listę zakupów. Zaznaczmy na niej rzeczy, w które z pewnością będziemy musieli się wyposażyć oraz takie, które ewentualnie możemy kupić, jeśli ich cena będzie dla nas atrakcyjna. Warto przygotować listę zakupów, mając na uwadze szerszą perspektywę czasową – pomyślmy, co będzie nam potrzebne na nadchodzące święta bądź zimą. Listę przygotujmy nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich, aby móc kupić niezbędne im rzeczy po niższych cenach.

Gdzie szukać promocji?

Promocji z okazji Black Friday szukamy nigdzie indziej, jak w konkretnych sklepach. Niemniej jednak dobrym pomysłem będzie zajrzeć na strony internetowe, które zbierają dla nas promocje z różnych punktów handlowych. Tam też znajdziemy listę sklepów, które organizują wyprzedaże. Co ważne, promocji należy szukać nie tylko w sklepach stacjonarnych (do których czasem trudno dostać się w czarny piątek), ale również w sklepach internetowych. Niektóre sklepy rozpoczynają akcje promocyjne już na początku tygodnia, w którym przypada Black Friday. Inne zaś informują z wyprzedzeniem o zbliżających się akcjach rabatowych, dlatego warto na bieżąco śledzić wszelkie wiadomości ze sklepów.