jak-dobrac-bizuterie-do-dekoltu-sylwetki-i-ksztaltu-twarzy

Jak dobrać biżuterię do dekoltu, sylwetki i kształtu twarzy?

Która kobieta nie kocha biżuterii? Odpowiednio dobrany naszyjnik czy kolczyki są w stanie doskonale podkreślić stylizację i nadać jej wyjątkowego charakteru. Nie każda z nas zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że biżuterię dopasować można także do typu sylwetki czy kształtu twarzy tak, by podkreślić ich zalety i ukryć mankamenty.

Dobieramy biżuterię do dekoltu

 • Dekolt w kształcie litery V – najczęściej decydują się na niego kobiety chcące podkreślić swój biust. Do tego typu dekoltu najlepiej pasować będą trójkątne, zdobione kolie oraz łańcuszki zakończone zawieszką. Pamiętajmy, że powinny się one kończyć tuż przed skrajem dekoltu, ale nie wystawać na ubranie.
 • Dekolt w kształcie litery U – świetnie sprawdzi się u pań, którym zależy na wyeksponowaniu biustu czy zamaskowaniu krótkiej lub szerokiej szyi. Do takich dekoltów warto założyć krótki naszyjnik z wisiorkiem, korale składające się z kilku sznurków lub naszyjniki złożone z wielu łańcuszków.
 • Dekolt typu łódka – zdecydować powinny się na niego przede wszystkim panie chcące poszerzyć górną część ciała. Przy tego typu ubraniach najlepiej prezentować będą się cienkie, nisko zwisające, proste łańcuszki oraz długie kolczyki.
 • Golf – do tego typu ubrań warto założyć długie, cienkie korale lub naszyjnik. Równie korzystnie wyglądać będą tu niewielkie, lśniące kolczyki (warto wówczas upiąć włosy, by je wyeksponować).

Dobór biżuterii do kształtu twarzy

 • Twarz owalna – uznaje się ją za najbliższą ideałowi i najbardziej pożądaną przez kobiety. Jej cechami charakterystycznymi są: proporcjonalność, regularne rysy, dosyć wysokie czoło i nieco wydłużony podbródek. Posiadaczki twarzy owalnej mogą sobie pozwolić zarówno na złote, jak i srebrne kolczyki o niemalże każdej wielkości i kształcie. Najkorzystniej prezentować będą się tutaj modele o geometrycznych kształtach – trójkątne, prostokątne czy kwadratowe.
 • Twarz okrągła – charakteryzuje się niskim czołem, pełnymi policzkami i zaokrąglonym podbródkiem. Jako, że jest tak samo szeroka, jak i wysoka, należy skupić się na jej optycznym wydłużeniu i wyszczupleniu. Przy takim kształcie twarzy należy unikać kolczyków o kolistym kształcie, a zamiast tego postawić na modele długie i wiszące.
 • Twarz kwadratowa – jej cechami charakterystycznymi są szerokie czoło oraz żuchwa i wystające kości policzkowe. Twarz o takim kształcie jest wyrazista i ma ostre rysy, w związku z czym warto spróbować nadać jej nieco łagodniejszego wyrazu. Świetnie do tego celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju kolczyki o zaokrąglonych kształtach. Zrezygnować należy natomiast z modeli w kształcie kwadratów, prostokątów oraz kostek.
 • Twarz trójkątna – posiadaczki tego kształtu twarzy mają szerokie czoło, wąski podbródek i szeroko rozstawione kości policzkowe. Dobierając kolczyki, należy skupić się na zrównoważeniu górnej i dolnej części twarzy. Efekt ten uzyskać można decydując się na biżuterię węższą na górze i rozszerzającą się ku dołowi.

Szczegółowe informacje na temat doboru kolczyków znaleźć można pod adresem: http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/kolczyki/.

Dopasowujemy biżuterię do sylwetki

 • Drobna – do podkreślenia filigranowej sylwetki doskonale sprawdzi się wszelkiego rodzaju delikatna biżuteria – od złotych czy srebrnych kolczyków w formie wkrętek, przez bransoletki wykonane z cienkiego drucika, po wisiorki typu celebrytka. Kobiety, które nie są miłośniczkami swojej szczupłej sylwetki i zależałoby im na jej optycznym pogrubieniu, postawić mogą na bardziej masywną biżuterię w postaci grubej bransoletki czy kilku dużych pierścionków (ciekawe inspiracje znaleźć można pod adresem: http://puzderko.com.pl/nie-jeden-ale-caly-zestaw-pierscionkow/).
 • Masywna – jeżeli borykamy się z nadprogramowymi kilogramami, dobierając biżuterię pod uwagę powinnyśmy wziąć nasz wzrost. Jeżeli jesteśmy niskie, zdecydujmy się na drobne, delikatne kształty i podłużne formy. Tego typu subtelna biżuteria nada naszej figurze lekkości. Wysokie panie najkorzystniej prezentować będą się natomiast w dużych, masywnych ozdobach i nieco ekstrawaganckich motywach. Unikać należy jedynie biżuterii opinającej, noszonej blisko ciała, która niepotrzebnie podkreśli krągłości.
 • Duży biust – posiadaczki sporych piersi w większości przypadków wolą odwrócić od nich uwagę. Do tego celu świetnie sprawdzi się biżuteria sięgająca do połowy mostka.
 • Małe piersi – posiadaczki niewielkiego biustu najkorzystniej prezentować będą się w długich, masywnych koralach.
Materiał partnera