Ile kosztuje porządny zegarek? Jak nie zbankrutować podczas zakupu zegarka?

Planujesz zakup zegarka i zupełnie nie wiesz, jak się za to zabrać? Boisz się, że za porządny i ładny zegarek będziesz musiał wydać mnóstwo pieniędzy? Jeśli nie masz pomysłu, gdzie znaleźć dobry zegarek za rozsądną cenę albo jaki model wybrać dla siebie, skorzystaj z poniższych porad. Dowiesz się, jaki będzie dla Ciebie idealny zegarek oraz gdzie najkorzystniej go kupisz.

Wybierz rodzaj i wygląd zegarka

Zegarków jest w sklepach całe mnóstwo. Różnią się kolorem, wielkością, tarczą, paskiem i bransoletą, wykonaniem, mechanizmem oraz innymi elementami. Możemy wybrać odpowiadające nam i dopasowane do ręki wielkość i kształt tarczy, szerokość i materiał paska czy bransolety. Wszystkie poszczególne drobiazgi wybieramy zgodnie z naszymi preferencjami i przeznaczeniem zegarka. Inny wybierzemy na specjalne okazje, inny na co dzień. Eleganckie zegarki są wyposażone w dodatkowe elementy ozdobne. Często to one decydują o mocno wygórowanej cenie. Pamiętajmy, że na co dzień najlepiej sprawdzają się proste i klasyczne zegarki na pasku o stonowanych kolorach i prostej tarczy. Wygląd i wymarzony kształt zegarka możemy znaleźć w Internecie w ofercie sklepów z zegarkami. Co więcej, obok samej galerii zdjęć znajdziemy szczegółowy opis cech i właściwości oraz wymiary zegarków. Jeśli chcemy zobaczyć, jak dany zegarek będzie się prezentował na naszej ręce, wybierzmy się do sklepu stacjonarnego.

Wybierz najlepsze szkło zegarka

Do najważniejszych, choć często pomijanych, wyborów należy wybór samego szkła. Na pewno każdemu z nas zależy na jak najdłuższej żywotności zegarka oraz na jego niezniszczalności. Te zagwarantuje nam odporność na zarysowania. W związku z tym dużą uwagę powinniśmy poświęcić właściwościom szkła. Dostępne są zegarki z trzema rodzajami szkła: szafirowymi, mineralnymi i plexi. Największą twardość i tym samym solidność gwarantują nam szkła szafirowe. Standardowo w zegarkach natomiast spotykamy szkło mineralne – te też zapewniają dość dużą ochronę na stłuczenia i rysy.

Gdzie kupić porządny i tani zegarek?

Ceny zegarków są bardzo zróżnicowane. Przedział cenowy waha się od około 100 zł do kilkudziesięciu (czy nawet kilkuset) tysięcy złotych. To nie oznacza, że, aby znaleźć dobry zegarek, musimy tyle wydać. Na rynku działają ogólnodostępne firmy z zegarkami, które oferują szeroki wachlarz produktów za około kilkaset złotych. Tym sposobem, jeśli jeszcze dodatkowo skorzystamy z ofert promocyjnych, kupimy bardzo dobry jakościowo zegarek z kartą gwarancyjną do 600 zł. Najbardziej znane marki z tej półki to m.in. Atlantic czy Adriatica. Co więcej, porządny zegarek kupimy również za około 300 zł. Firmy takie jak na przykład Lorus, Timex czy Festina dbają o swoją markę, a jednocześnie przystępną i zachęcającą cenę.