Czym charakteryzują się dzianiny ażurowe?

Dzianiny ażurowe to rodzaj dzianin o prześwitujących oczkach. Świetnie nadają się jako materiał na letnią odzież, ponieważ są lekkie i przewiewne, a na dodatek dobrze przepuszczają powietrze. Ażurowe ubrania i dodatki mogą stanowić podstawę zarówno eleganckich, jak i bardziej swobodnych stylizacji.

Dzianina ażurowa jest materiałem uniwersalnym, który wykorzystywany jest do produkcji m.in. obuwia, odzieży oraz torebek. Ażurowe ubrania są najczęściej noszone latem, ze względu na swoją przewiewność i lekkość. Jednak współczesne trendy na warstwowe stylizacje sprawiają, że swetry i narzutki ażurowe stają się także podstawą jesiennej garderoby.

Ażurowe wcięcia znajdują zastosowanie nie tylko na ubraniach, ale także na torbach i butach. W przypadku torebek, często podkłada się pod ażurową dzianinę kontrastową tkaninę, która prześwituje przez dziurki. Ażurowa dzianina doskonale sprawdza się również jako materiał do produkcji rajstop i bielizny.

Skąd wzięły się ażury?

Ażury wywodzą się z lat 70. Początkowo kojarzone były z modą hipisowską  i tworzono z nich typowo letnie ubrania. Jednak obecnie jest to materiał, który pozwala także w wyrafinowany sposób podkreślić kobiecość. Ubrania ażurowe nosi się dziś nie tylko na plaży, ale także na co dzień. Sprawdzają się jako nieformalny strój, urozmaicający nudny styl. Szczególnie podobają się zwiewne sukienki z bieliźnianymi akcentami i koronkami. Co więcej, ażury mogą być także elementem wieczorowych stylizacji, które są nie tylko efektowne, ale także bardzo seksowne. Jeśli wstydzisz się odkrywać ciało, zawsze możesz pod suknię założyć halkę.

Niewątpliwą zaletą dzianin ażurowych jest ich dopasowanie do każdej figury i stylu ubierania. W ostatnich sezonach bardzo popularne są nie tylko stroje kąpielowe, ale także ażurowe narzutki. Pozwalają okryć się w drodze na plażę, a jednocześnie wciąż czujesz się w nich lekko i przewiewnie.

Z czego wykonuje się ażurowe dzianiny?

Jak wyjaśnia specjalista z firmy LUXPOL-BIS, producenta dzianin odzieżowych – Większość dzianin ażurowych wykonuje się z materiału na bazie poliamidów i poliestrów. To materiał doskonale nadający się nie tylko na ubrania, ale także na podszewki. Splot ażuru może mieć różną grubość, dostosowaną do wymagań projektantów odzieży.

Dziurkowane dzianiny mogą być bardzo praktyczne, ponieważ nie tylko zapewniają komfort termiczny, ale w połączeniu ze spodnią warstwą odzieży, tworzą wyjątkowe, przenikające się nawzajem stylizacje, które wyglądają niepowtarzalnie. A co Ty myślisz o ażurowych dzianinach?

Materiał partnera