ubrania

Czy warto kupować ubrania od projektantów?

Polki słyną na świecie ze swojej urody, ale niemal równie mocno doceniany jest nasz styl. Porównując sposób ubierania się kobiet w dowolnym miejscu na świecie z codziennymi strojami, jakie widzimy na polskich ulicach, trudno nie ulec wrażeniu, że zmysł estetyczny i zamiłowanie do elegancji to nasze wrodzone cechy.

Polska moda na co dzień

Dbałość o estetykę ubioru i niezwykłe wyczucie w dobieraniu poszczególnych elementów codziennego stroju można zaliczyć w poczet naszych cech narodowych – zauważa nasza rozmówczyni Weronika Lipka. Nasze kobiety i dziewczyny lubią szukać nowych inspiracji i oryginalnych zestawień, przy czym zawsze potrafią ustrzec się przesady, a ostateczne efekty ujmują wysmakowanym wdziękiem.

Modnie, a nie sztampowo

Współczesny przemysł odzieżowy, podobnie jak każdy inny sektor gospodarki, zmierza do automatyzacji wytwórstwa i masowej, seryjnej produkcji. Z perspektywy odbiorcy oznacza to możliwość wyboru spośród mnóstwa… takich samych ubrań.

Dodajmy do tego fakt, że większość tzw. sieciówek szyje swoje ubrania we wspólnych fabrykach, zaś aktualne trendy dyktowane są głównie przez mass media, a otrzymamy przepis na całkowitą sztampę i brak możliwości wyróżnienia się z tłumu.

Pewną receptą na uniknięcie dublujących się stylizacji jest korzystanie z oryginalnych propozycji projektantów i niewielkich marek modowych. Ubrania szyte w nowoczesnych pracowniach to możliwość stworzenia niepowtarzalnej kreacji, która doskonale podkreśli indywidualne cechy właścicielki.

Klasycznie, ale nie nudno

Tym, co odróżnia designerskie ubrania od propozycji sieciowych butików, jest oczywiście jakość, ale także bardziej wyrafinowane sposoby uzyskania przykuwającego wzrok efektu. Ostatnią plagą w modzie jest zaskakiwanie przez krzykliwe kolory i absurdalne kroje, które nie służą podkreślaniu atutów sylwetki, ale mają przyciągać wzrok w bardzo brutalny sposób.

Tymczasem ubrania designerskie to zawsze efekt dobrze przemyślanego i dopracowanego w każdym calu, indywidualnego projektu. Kiedy wyniki swojej pracy markujesz własnym nazwiskiem, tak jak w przypadku strojów Weroniki Lipki, wybór drogi na skróty jest nie do pomyślenia.

Każdy element takiego ubioru to małe dzieło sztuki, w które artysta wkłada wszystkie swoje możliwości. Samodzielni projektanci traktują efekty swojej pracy bardzo osobiście, toteż zawsze starają się dążyć do ideału, czyli połączenia rygorystycznych zasad sztuki projektowania z pięknem swojego wyjątkowego stylu.

A zatem, jeśli twoim priorytetem jest stworzenie niepowtarzalnej garderoby, składającej się z pięknych ubrań najwyższej jakości, zdecydowanie warto sięgać po ubrania od projektantów.

Materiał partnera