czapki

Co nosimy na głowie? Kształty i kroje czapek

W sezonie jesiennym i zimowym trudno obejść się bez ciepłej czapki. Bogactwo wzorów i krojów dostępnych obecnie nakryć głowy sprawia, że czapki są nie tylko gwarancją komfortu i ochroną przed zimnem, ale także pięknym elementem garderoby.

To prawda, że nie każdy lubi nosić czapki, które często kojarzą nam się z „gryzącymi” czapkami, do noszenia których zmuszali nas rodzice – opowiada nasz rozmówca z firmy Kamea. Tymczasem nowoczesne nakrycia głowy dla dorosłych i dzieci wykonywane są z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów i są oferowane w olbrzymiej palecie kształtów i krojów. Przyjrzyjmy się najbardziej lubianym z nich.

Czapki z pomponem

Nie są już zarezerwowane wyłącznie dla najmłodszych. Zimowe czapki z jednym lub dwoma pomponami na dobre zagościły w szafach kobiet, które lubią bawić się modą. Panie ceniące sobie luksus mogą sięgnąć po czapki z naturalnym pomponem z lisiego futra.

Berety

W ostatnim czasie do łask wracają berety. Noszony na bakier beret doskonale sprawdza się u osób o okrągłej twarzy, zaś obszerne i zdobione berety złagodzą wygląd osób o kanciastych rysach. Dużą sympatią cieszą się także modele z daszkiem lub niewielkim rondem.

Kapelusze

Dziane kapelusze z niewielkim rondem, często pięknie dekorowane, stanowią odpowiedź na potrzeby najelegantszych kobiet. Głębsze modele nie tylko chronią przed zimnem, ale dodatkowo pomagają zatuszować proporcje twarzy osobom o wysokim czole. Z kolei kobietom niewysokim optycznie dodadzą nieco wzrostu.

Uszanki

Czapki uszanki, nazywane czasem pilotkami nadają się dla osób w każdej grupie wiekowej. Ich olbrzymią zaletą jest obecność nauszników, które pozwalają jeszcze lepiej chronić głowę przed chłodem i wiatrem. Taki krój najlepiej prezentuje się u osób o drobnej twarzy – podpowiada ekspert z przedsiębiorstwa Kamea.

Powyższy tekst wymienia tylko kilka najpopularniejszych fasonów, podczas gdy ilość możliwych kombinacji jest naprawdę wielka. Wybierając nowe nakrycie głowy warto zapoznać się też z ofertą klasycznych prostych krojów, czapek z daszkiem lub z rogami, zdobionych cekinami, kokardami itd.

Materiał partnera