Charakterystyka idealnych kozaków

Po lecie w przewiewnych sukienkach i sandałach na stopach, czasem trudno jest nagle przestawić się na kurtki i jesienno-zimowe kozaki. Buty dla większości z nas są najważniejszą częścią garderoby, zależy nam nie tylko na tym, żeby dobrze się prezentowały, ale przede wszystkim by chodziło nam się w nich wygodnie. Jak wybrać idealne dla siebie kozaki? Czym powinny charakteryzować się tego rodzaju buty? – Przygotowaliśmy krótki poradnik na ten temat.

Kozaki, które wyszczuplą nasze łydki

Kiedy wybieramy się na zakupy po kozaki, zacznijmy od ustalenia, na jakich optycznych efektach nam zależy oraz do czego najczęściej będziemy nasze buty nosić. Jeżeli najczęściej nosimy spódnice i sukienki, możemy śmiało zdecydować się na buty obcisłe, które będą przylegały do naszych łydek niczym podkolanówki. Jeżeli natomiast częściej nosimy spodnie, a nogawki wpuszczamy do środka butów, to na zakupy koniecznie wybierzmy się również w spodniach, by nie wybrać butów zbyt ciasnych. Możemy postawić także na buty, które mają wszytą gumkę – dopasowują się do szerokości łydki. Jeśli zależy nam na tym, by optycznie wyszczuplić łydki, szukajmy wśród kozaków, które mają wysoką cholewkę. To buty, które zawsze są na czasie i w modzie – mówi nam przedstawicielka firmy Gamis z Miedźna. Buty z długą cholewką dodatkowo optycznie zmniejszają stopy, co dla niektórych Pań również jest istotne. Jeżeli duży rozmiar stopy to nasz kompleks, stawiajmy na obuwie z zaokrąglonymi lub kwadratowymi noskami. Noski w szpic jeszcze bardziej wydłużyłyby stopę optycznie. Masywne łydki wyszczuplają także zamki na kozakach.

Kozaki z dobrych materiałów

Jeśli jesteś z tych Pań, które wolą co sezon kupić sobie parę kozaków za kilkadziesiąt złotych, by po zimie wyrzucić je do kosza, porady dotyczące materiałów są zbędne. Wybieraj z tych, które po prostu Ci się podobają. Jeżeli jednak chcemy kupić buty, które będą dobrze trzymały się przez kilka sezonów, postawmy na kozaki wykonane ze skóry naturalnej. Buty ze skóry wykonywane są z pieczołowitą precyzją. Producenci nie mogą pozwolić sobie na to, by tak cenny materiał, jakim jest naturalna skóra, połączony był z innymi materiałami kiepskiej jakości. Buty ze skóry prezentują się dobrze z zewnątrz, wyglądają elegancko i na długo zachowują swój wygląd, o ile odpowiednio o nie dbamy. Mają także odpowiednio wymodelowane i wykończone wnętrza, by nasze stopy czuły się w nich komfortowo. Naprawdę warto od czasu do czasu sięgnąć po luksus, który jest wart swojej ceny.

Materiał partnera