odziez patriotyczna

5 faktów na temat odzieży patriotycznej

Coraz częściej słyszy się ostatnio o modzie na odzież i dodatki z motywami patriotycznymi, dzięki którym ich właściciele mogą zamanifestować swoją polskość. Potwierdzenia tego spostrzeżenia wcale nie trzeba długo szukać – na ulicach miasta z łatwością napotkać można przechodzących mężczyzn, kobiety, a nawet dzieci, wyrazie eksponujących swoje pochodzenie. Czy ten, dopiero nabierający rozpędu, trend przyczyni się do umocnienia, ponoć zanikającego, patriotyzmu wśród Polaków? Być może, ale na ten moment ciężko jest jednoznacznie to stwierdzić. Pewne jest natomiast, że z uwagi na rosnącą popularność warto poznać 5 faktów na temat odzieży patriotycznej.

  1. Całkowicie polska produkcja – producenci odzieży patriotycznej wyraźnie zaznaczają, że zarówno ich autorskie wzory umieszczane na ubraniach, jak i wszystkie komponenty, niezbędne do uszycia danego elementu garderoby wyprodukowane zostały w Polsce przez najlepszych rzemieślników. Dzisiejsza polska jakość bowiem to już nie powód do drwin. Rodzimi szwacze, dziewiarze, krawcy, projektanci i inni mistrzowie w swym fachu zawstydziliby nie jednego specjalistę zza granicy. Nic zatem dziwnego, że wytwórcy ubrań zdecydowali się na korzystanie z ich tkanin, nici, farb i wszelkich innych materiałów. Warto pamiętać również, że patriotyzm to przecież pielęgnowanie kultury narodowej i jej tworów. Wspierajmy zatem naszych wytwórców wybierając w stu procentach polski produkt – odzież patriotyczną.
  2. Wzornictwo to prawdziwe dzieło sztuki – zarówno drobne grafiki, jak i wzory patriotyczne całkowicie pokrywające np. koszulki to istne dzieła sztuki. Kunszt ich zaprojektowania i wykonania niemal zapiera dech w piersiach. Każdy szczegół jest dopracowany, a nawet karykatury dalekie są infantylnej estetyce. Nic tu nie dzieje się przypadkowo, wszystko wygląda na dokładnie przemyślane, począwszy od kolorystyki grafiki, przez pasujący do niej kolor materiału, aż po pomysłowe umieszczenie flagi Polski lub logotypu marki. Nic zatem dziwnego, że tego typu odzież budzi dumę w jej posiadaczach.
  3. Inspirowana prawdziwą historią – na koszulkach, bluzach, sukienkach, tunikach, odzieży sportowej itp. znaleźć można nie tylko ciekawie przedstawione narodowe barwy, polskiego Orła czy flagę. Projektanci czerpią również z historii naszego kraju, tworząc ubrania imitujące husarską zbroję oraz przedstawiające dopracowane wizerunki istotnych dla Polski postaci historycznych.
  4. Tworzona w oparciu o aktualne trendy – z uwagi na fakt, że odzież przeznaczona jest do użytku codziennego, jej projektanci muszą na bieżąco śledzić stale zmieniające się w modzie trendy, aby móc zaproponować swym klientom produkt na czasie. Nie tylko kroje, ale też kolorystyka i elementy wzornictwa ubrań z motywami patriotycznymi są zatem zdecydowanie „modne”. Potwierdza to również umiejętność dopasowania się wytwórców do trendu na bycie „fit”. W sklepach z odzieżą patriotyczną wybierać można spośród szerokiej gamy elementów stroju sportowego, wykonanych oczywiście z odpowiednich dla aktywności fizycznej materiałów, lecz wciąż z patriotycznymi wzorami.
  5. Jej popularność wciąż rośnie – odzież z motywami patriotycznymi nie tylko cieszy się niesłabnącym powodzeniem, ale także jej popularność wciąż rośnie. Wybierają ją kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Rodzice kupują ubrania patriotyczne dla swoich dzieci. Mamy zatem do czynienia z nowym, niezwykle silnym i oby nie szybko przemijającym trendem w modzie.

Postaw na gadżety i akcesoria patriotyczne

Sklepy z odzieżą patriotyczną, jak chociażby jedna z najbardziej znanych na rynku marek  Redisbad.pl oferują również gadżety i akcesoria z tego typu motywami. Wszyscy, którzy szukają wyjątkowych case’ów na smartfony, portfeli, toreb, pasków do spodni, plakatów, kubków, naszywek, naklejek na samochody i wielu innych gadżetów codziennego użytku powinni zajrzeć do jednego z tych sklepów.

Mody przychodzą i odchodzą, warto mieć jednak nadzieję, że w przypadku odzieży patriotycznej będzie inaczej. Jeśli bowiem to one mają być tym czynnikiem, który odbuduje poczucie polskości w narodzie, a zwłaszcza w młodzieży, niech tego typu wzornictwo pozostanie z nami jak najdłużej.

Materiał partnera