Zegarek na pasku czy na bransolecie?

Zegarki to – mimo ery smartfonów – nadal bardzo pożądany gadżet. Cenimy je za wygląd, funkcjonalność i możliwość doboru wielu dodatkowych funkcji, jeśli zależy nam np. na wodoodporności zegarka czy pokazywaniu przez niego daty. Wybór nie jest łatwy, a pierwszym pytaniem, które powinniśmy sobie postawić jest: pasek czy bransoleta?

Zegarki na pasku

Zegarki na pasku uznawane są wbrew pozorom za bardziej formalne rozwiązanie. Dlaczego? Pasek, najczęściej ze skóry, powinien być dobrany do innych elementów stroju, czyli przede wszystkim do paska od spodni oraz do butów. Tylko wtedy będą się elegancko prezentować. Zwróćmy uwagę zarówno na kolor, jak i fakturę paska, ponieważ obie kwestie mają tak samo duże znaczenie. Jeśli chcemy mieć mniej formalny zegarek, wybierzmy pasek z kontrastującą bądź grubszą nicią. Ale do wyboru mamy nie tylko paski skórzane, lecz również parciane czy nawet tak popularne ostatnio paski gumowe. Ich najważniejszą zaletą jest lekkość, elastyczność i bezproblemowość w czyszczeniu.

Zegarki na bransolecie

Zegarki na bransolecie mają najczęściej prostą, tradycyjną stylistykę. Uważa się, że są bardziej wytrzymałe, dlatego nadają się dla aktywnych osób. Bransolety – wbrew pozorom – lepiej nie zakładać do eleganckiego garnituru. Lepiej sprawdzą się przy sportowej bądź codziennej marynarce – wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu internetowego Zegarki24.pl.

Można spotkać się z różnymi rodzajami bransolet, zarówno delikatnymi, jak i mocniejszymi, a nawet ze sztywnymi, które są również bardzo cenione pośród użytkowników zegarków z bransoletą.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając zegarek?

Nie tylko pasek jest ważną sprawą podczas doboru zegarka. Równie istotna kwestia to koperta, która chroni mechanizm i może być wykonana z metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, a nawet z ceramiki. Kolejnym elementem jest tarcza – o różnych kolorach, stylach, a nawet ukazująca sposób działania naszego gadżetu. Ponadto, nie bez znaczenia jest szkiełko, które powinno być twarde i odporne na zarysowania. Trudno jest mieć jeden zegarek na wszystkie okazje. Lepiej jest trzymać w szufladzie kilka modeli, które będziemy nakładać, w zależności od sytuacji.

Materiał partnera