Zalety zamków elektronicznych

Zamki elektroniczne cieszą się coraz większą popularnością w ostatnich latach i coraz częściej można je spotkać także w prywatnych domach. Charakteryzują się bowiem wygodnym użytkowaniem i dużą niezawodnością. Posiadają także ciekawy i atrakcyjny design, który wspaniale komponuje się z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Jakie są główne zalety zamków elektronicznych i dlaczego warto je zainstalować?

Wysokie bezpieczeństwo użytkowania i ochrona przed włamywaczami

Zamki elektroniczne to jedne z najnowocześniejszych narzędzi ochrony dostępu do domu, mieszkania czy pokoju hotelowego. Ich zastosowanie znacząco wpływa bowiem na bezpieczeństwo mieszkańców. Niektóre zamki elektroniczne wyposażone są w przydatną funkcję automatycznego zamykania drzwi, którą z pewnością docenią wszystkie „zapominalskie” osoby. Zamek tego typu posiada bowiem wbudowany czujnik, który automatycznie wykrywa zamknięcie drzwi i wysuwa rygiel.

Zaawansowane technologicznie zamki elektroniczne posiadają także wbudowany system alarmowy, który uruchamia się przy stwierdzeniu próby otwarcia drzwi przez osobę nieupoważnioną. Dzięki temu stanowią jeszcze lepsze narzędzie do zabezpieczenia pomieszczeń przed potencjalnymi włamywaczami. Wiele z nich posiada także funkcję blokowania dostępu po trzykrotnej nieudanej próbie otwarcia zamka. Oprócz tego, zamki elektroniczne to także znaczne ułatwienie otwierania zamkniętych za ich pomocą drzwi. W tym przypadku nie jest bowiem konieczne szukanie klucza, czy ręczne otwieranie zamków. Dystrybucją takich zamków zajmują się najczęściej specjalistyczne firmy, takie jak znane na rynku przedsiębiorstwo Konsmetal.

Rodzaje zamków elektronicznych i ich możliwości personalizacji

W sprzedaży dostępne są zamki elektroniczne biometryczne, na kartę zbliżeniową oraz na PIN. Zamki elektroniczne biometryczne do umożliwienia dostępu do pomieszczeń używają weryfikacji odcisku palca użytkownika. Dzięki temu możemy zapisać w pamięci urządzenia wszystkich członków rodziny oraz pozostałe osoby, którym chcemy udzielić dostępu. W każdej chwili możemy także usunąć odcisk palca danej osoby, jeśli nie chcemy, by miała ona dalszy dostęp do naszego mieszkania. Jest to przydatna funkcja np. na czas remontu. Zamki na kartę działają także w oparciu o kartę zbliżeniową, dzięki czemu nie jest konieczne noszenie ze sobą ciężkich kluczy. Zamki elektroniczne na PIN z kolei wymagają podania jedynie wcześniej ustalonego kodu. W tym wypadku, aby wejść do mieszkania, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przedmiotów. Jest to ogromna wygoda oraz bezpieczeństwo, gdyż nie musimy obawiać się, że w razie utraty kluczy czy karty będziemy mieli problem z dostaniem się do mieszkania.

Materiał partnera