swietlowki-led

Zalety świetlówek LED

Urządzając swój dom niejednokrotnie zastanawiamy się nad drobnymi szczegółami, takimi jak kolor narzuty na sofę, zapierający dech w piersiach obraz na ścianę czy wykwintna zastawa stołowa, którą i tak planujemy wyjmować tylko w święta. Często zapominamy, że niebagatelny wpływ na charakter wnętrza ma oświetlenie. Dzisiaj bardzo często wybierane są świetlówki LED. Czy to oświetlenie, które warto mieć na uwadze? Sprawdźmy.

Świetlówki LED – charakterystyka

LED jest diodą elektroluminescencyjną, inaczej nazywaną diodą świecącą – wyjaśnia nasz specjalista z firmy MTLED. Produkcja tej diody rozpoczęła się już w latach sześćdziesiątych, a za jej wynalazcę uznawany jest inżynier Nick Holonyak Junior. Dioda LED-owa zalicza się do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, których zadaniem jest emitowanie promieniowania w zakresie światła widzialnego, a także podczerwieni. LED-y cechują się uniwersalnymi możliwościami zastosowania. Sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w latarkach, jako oświetlenie tablic reklamowych czy eksponatów znajdujących się w muzeach.

Dlaczego warto wybrać LED-y?

Świetlówki LED są dzisiaj niezwykle popularne, ponieważ wyróżnia je szereg niezaprzeczalnych cech. Jakich? Przede wszystkim LED-y są energooszczędne. Oszczędzają nawet 10 razy więcej energii od tradycyjnych żarówek. Można ich używać i na zewnątrz, i wewnątrz domu, wybierając dopasowane do wnętrza lampy i żyrandole. LED-y dzięki temu, że są energooszczędne, są również proekologiczne, a kolejnym ich atutem jest wysoka odporność na szkodliwe warunki pogodowe czy wstrząsy. Światło LED-ów nie męczy oczu, a żarówki tak naprawdę się nie nagrzewają. Wydzielają bardzo mało ciepła, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych żarówkach. Nie można także zapomnieć o trwałości prezentowanych świetlówek. Mogą świecić nawet 5 lat, ale trzeba pamiętać, że ich ciągłe włączanie oraz wyłączanie znacznie skraca żywotność.

Zwykła żarówka – to już przeszłość

Zwykłe żarówki są coraz częściej wypierane przez oświetlenie LED-owe. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ do korzystania z niego zachęca chociażby niewątpliwa energooszczędność. Warto korzystać z lepszych rozwiązań i cieszyć się jasnym światłem, kiedy za oknem już dawno zaszło słońce.

Materiał partnera