urzadzenia mobilne tablet

Urządzenia mobile. Charakterystyka tabletów

Tablety już od kilku lat zdobywają coraz większą popularność na rynku. To co jeszcze w 2010 roku (kiedy na rynek weszły pierwsze tego typu urządzenia) większości osób wydawało się mało praktyczną i w zasadzie niepotrzebną zabawką, dziś staje się nieodzownym elementem miejskiego krajobrazu. Skąd bierze się tak szybko rosnąca popularność tabletów, postaramy się wyjaśnić w naszym artykule.

Małe rozmiary – duże możliwości

Tablety są doskonałym przykładem tego, w jakim kierunku zmierza otaczająca nas technologia. Urządzenie to jest niezwykle lekkim i bardzo cienkim urządzeniem wyposażonym w średniej wielkości (8-10 cali) ekran dotykowy. Mała waga i rozmiary sprawiają, że jest to idealne urządzenie mobilne, które bez przeszkód możemy ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Przy czym ta mała maszynka potrafi naprawdę bardzo wiele. Stanowi prawdziwe centrum rozrywkowe.

Zwykły użytkownik na tablecie może w wygodny, intuicyjny sposób przeglądać strony internetowe, grać w gry, słuchać muzyki, oglądać filmy czy czytać ebooki. Tablet jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby tych użytkowników, dla których w pewnym momencie smartphony stały się za małe np. w celu wygodnego korzystania z Internetu, natomiast laptopy za duże.

Czy tablety skutecznie wyprą laptopy?

Na tę chwilę wydaje się, że to co jest ogromną zaletą tabletów, jednocześnie jest także ich wadą, która sprawia że na chwilę obecną nie ma możliwości, aby mogły skutecznie wyprzeć laptopy. Napisaliśmy wcześniej, że tablety są doskonałym centrum rozrywki i faktycznie tak jest, tylko że wiążą się z tym także różnego typu ograniczenia.

Najważniejsze z nich są związane z utrudnieniami w wykonywaniu pracy. Jak tłumaczy nasz rozmówca ze sklepu Shoplet.pl – O ile tablet, dzięki możliwości przesyłania danych za pomocą kabla HDMI lub bezprzewodowo, można bez przeszkód użyć np. do wygłaszania prezentacji, o tyle problem powstaje, kiedy mamy taką prezentację przygotować. W tym momencie będziemy już potrzebowali klasycznego komputera bądź laptopa. Tablety, obok wielu znakomitych udogodnień posiadają także sporo braków. Do najważniejszych z nich należy utrudniona praca z edytorami tekstów czy arkuszami kalkulacyjnymi. Tablety nie posiadają bowiem wbudowanej klawiatury, a jedynie ekran dotykowy. Nie jest to większym problemem, jeśli stosujemy tablet w celach czysto rozrywkowych, ale jeśli chcielibyśmy wydobyć z tabletów inne możliwości laptopów to jest to już dość duże utrudnienie.

Materiał partnera