Toner oryginalny, czy zamiennik? Na co się zdecydować?

Zakup nowego urządzenia drukującego nie należy do największych wydatków. Najprostsze drukarki dostępne obecnie na rynku polskim to koszt w granicy 100 zł, toteż na taki zakup możemy zdecydować się dysponując naprawdę niewielkim budżetem. Niestety, wydatki rosną w momencie, gdy nadchodzi czas na wymianę tonera. Ceny oryginalnych wkładów niejednokrotnie przewyższają koszt samego urządzenia.

Niskie ceny drukarek i kopiarek mogą zastanawiać. Jak to możliwe, że sprzedaż takiego sprzętu w ogóle się producentom opłaca? – pytamy naszego rozmówcę ze sklepu internetowego Czarny na Białym.

Odpowiedź jest prosta: prawdziwy zysk przynosi dopiero eksploatacja. Ceny nowych oryginalnych tuszy i tonerów faktycznie mogą przyprawić o zawrót głowy.

Oryginalne tonery

Każda nowa drukarka opatrzona jest instrukcją obsługi, w której znajdziemy informację o tym, że jej prawidłowe funkcjonowanie jest możliwe wyłącznie pod warunkiem używania oryginalnych tonerów. Sięgnięcie po zamiennik może grozić utratą gwarancji. Producenci argumentują, że niskiej jakości zamienniki przyspieszają zużywanie się urządzenia i mogą powodować nawet jego uszkodzenie. Czy naprawdę jest się czego bać?

Pułapka tonerów regenerowanych

Zamienniki do drukarek faktycznie mogą wyrządzić szkody w drukarce. Dzieje się tak w sytuacji, gdy sięgamy po wkłady z nieznanych źródeł. Wiele z nich to po prostu regenerowane kartidże oryginalnych producentów, czyli używane pojemniki, poddane czyszczeniu i ponownie napełnione. Kupując taki zamiennik nie możemy ocenić, w jakim stanie technicznym naprawdę jest toner, ile razy był już regenerowany i jakim tuszem napełniony. Ryzyko uszkodzenia drukarki wzrasta.

Wysokiej jakości zamienniki

Stojąc w obliczu wymiany tonera nie jesteśmy jednak skazani wyłącznie na drogie oryginały lub ryzykowne wkłady regenerowane. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po wysokiej jakości zamienniki. Takie również znajdziemy, pod warunkiem, że sięgniemy po ofertę zamienników fabrycznie nowych.

Polscy producenci zamienników mają do zaproponowania swoim klientom całą gamę zamienników tuszy i tonerów do drukarek niemal wszystkich modeli najpopularniejszych marek. Takie produkty w niczym nie odbiegają jakością od oryginałów, za to ich cena może być nawet o połowę niższa.

Skąd wiedzieć, że fabrycznie nowy zamiennik jest naprawdę dobrej jakości? Przede wszystkim musimy upewnić się, że mamy do czynienia z solidnym producentem. Najlepszym potwierdzeniem są certyfikaty zarządzania jakością, długie doświadczenie w branży i własny, rozbudowany park maszynowy.

Dodatkowo warto rozglądać się za zamiennikami, które przed dopuszczeniem do obrotu są testowane wg norm, jakim poddawane są oryginalne tonery. Sięgając po takie rozwiązanie, zyskujemy gwarancję jakości wydruku i bezpieczeństwa drukarki w rozsądnej cenie.

Materiał partnera