Serwer Dell T640 uzupełniony dyskiem SAS

Serwer to nieocenione urządzenie, znacznie zwiększające wydajność firmy oraz bezpieczeństwo gromadzonych danych. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, warto zdecydować się na model dopasowany do potrzeb. Serwer Dell T640 skierowanych jest do mniejszych oraz średnich firm, którym zależy na szybkim rozwoju.

serwer

Atrakcyjne cechy serwera Dell T640

Serwer Dell T640 wyposażony jest w dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors. Posiadają one aż 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową, możliwe jest zatem zainstalowanie aż 3 TB pamięci cache. Na uwagę zasługuje również osiem szybkich dysków PCIe NVMe. Ogromne ilości danych mogą być gromadzone dzięki 18 zatokom na dyski 3.5-calowe oraz 32 na dyski 2.5-calowe. Serwer wzbogacony został o kontroler RAID H740P, posiadający aż 8 GB pamięci nieulotnej. Podtrzymuje on również baterię, jednocześnie zapobiegając utracie danych z urządzenia. Jednym z najważniejszych atutów serwera jest stosunkowo niewielka cena w odniesieniu do efektywności.

Serwer o budowie typu tower doskonale sprawdzi się każdych warunkach. Nie jest konieczne posiadanie specjalnej serwerowni, bowiem urządzenie stać może bezpośrednio na podłożu. Natomiast większym firmom, dysponującym szafą serwerową, polecamy serwer rack. Pomimo budowy tower, sprzęt wyposażony został w specjalne szyny, które pozwalają na umieszczenie Dell T640 również w szafie.

Czym jest dysk SAS?

Prezentowany serwer doskonale sprawdzi się w mniejszych i średnich firmach, jak i zamiejscowych oddziałach większych przedsiębiorstw. Urządzenie znajdzie również zastosowanie szkołach oraz innego typu placówkach oświatowych. Jego praca pozwala na utrzymanie ciągłości, jednocześnie dysponując wspólnym miejscem na dane. Niezwykle niska awaryjność niweluje ryzyko powstania usterki. Serwer warto uzupełnić o dysk SAS, obsługujący standard przemysłowy w segmencie komponentów elektronicznych. Praca urządzenia polega na wykonywaniu zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. Warto zaznaczyć, iż w zestawieniu z dyskami NLSAS i SATA, model SAS wyróżnia się zdecydowanie większą wydajnością i skutecznością – niezależnie od obciążenia.

Dysk SAS cechuje się większą prędkością obrotu talerza (10 000 obrotów/minutę oraz 15 000 obrotów/minutę). Dodatkowo dostęp do danych – w porównaniu do modelu SATA – skrócony jest aż o połowę. Wspomniana niezawodność, czyli czas pomiędzy awariami MTBF, to 1,6 miliona godzin (182 lata). Atutem jest również możliwość wyboru rozmiaru dysku – 3.5 cala bądź 2.5 cala.