radiotelefony

Radiotelefony Hytera – podstawowe informacje

Jeżeli jesteś fanem radiokomunikacji lub planujesz przeznaczyć pieniądze na pierwszy w życiu radiotelefon, powinieneś zapoznać się z jednym z największych producentów tego typu urządzeń – firmą Hytera. Poniżej kilka istotnych informacji na temat firmy oraz jej cyfrowych radiotelefonach.

Radiotelefony dla wielu branż

Jednym z największych dostawców profesjonalnego sprzętu i rozwiązań radiokomunikacyjnych na świecie jest chińska firma Hytera – przekonuje ekspert z firmy AZSTUDIO – dostawca urządzeń łączności radiowej.

Koncentruje ona swoje działania na opracowywaniu, produktów i wprowadzeniu na rynek produktów w technologii analogowej (pod nazwą HYT) oraz cyfrowej (HYTERA). Corocznie przeznacza ponad 10% przychodów ze sprzedaży na prace rozwojowe, a setki inżynierów zatrudnionych w firmie jest stale zaangażowana w produkcję innowacyjnych urządzeń.

Branża radiokomunikacyjna cały czas się zmienia i wymyśla nowe rozwiązania, w związku z tym firma Hytera od kilku lat stawia wyłącznie na rozwiązania cyfrowe wprowadzając serię produktów, które są zgodne ze standardami DMR, TETRA oraz PDT. Nie wymagają one licencji, pracują w paśmie częstotliwości 446 MHz i charakteryzują się kompaktowym wzornictwem oraz intuicyjną obsługą, dzięki czemu doskonale nadają się w codziennej pracy w wielu branżach. W zależności od modelu (kompaktowe i poręczne lub solidne i odporne) są to: gastronomia, hotelarstwo, administracja nieruchomości, budownictwo, gospodarka rolna, handel detaliczny, służby ochronne i medyczne.

Zalety korzystania z cyfrowych radiotelefonów Hytera

Najważniejszymi cechami cyfrowych radiotelefonów firmy Hytera są:

  • Nowoczesne wzornictwo i lekka waga – ważące ok. 160 g urządzenia sprawiają, że pasują do kieszeni spodni i kurtki, dzięki czemu są nieodzownymi towarzyszami w codziennej komunikacji.
  • Obsługa dwóch standardów łączności radiowej – radiotelefony są zaprojektowane ze standardem DMR, ale mogą być również używane w standardzie analogowym.
  • Programowanie 32 kanałów – w cyfrowych radiotelefonach są dostępne 32 zaprogramowane kanały – 16 analogowych oraz 16 cyfrowych, podzielonych na trzy strefy.
  • Ekonomiczne akumulatory – litowo-jonowe akumulatory zapewniają co najmniej 12-godzinny tryb pracy.
  • Bezpieczna komunikacja – jest ona możliwa dzięki 40-bitowemu szyfrowaniu Hytera.
  • Brak wymogu posiadania licencji.
Materiał partnera