monitoring

Nowoczesny monitoring. Wykorzystaj nowe technologie zabezpieczeń

Najogólniej rzecz biorąc monitoring to regularna obserwacja jakiegoś zjawiska w określonym czasie. Choć termin ten może odnosić się do wielu dziedzin życia, na przykład do jednego ze sposób prowadzenia badań naukowych, to w powszechnym odczuciu monitoring kojarzony jest z zapewnianiem bezpieczeństwa. W tym przypadku obserwacja prowadzona jest w sposób ciągły. I podobnie jak dzieje się to w wielu innych branżach, także w zakresie tego rodzaju monitoringu z roku na rok pojawiają się coraz nowocześniejsze i doskonalsze rozwiązania.

Rodzaje monitoringu

Istnieje wiele rodzajów monitoringu. Pierwszym z nich jest monitoring obiektów stałych.

Polega on na wysłaniu grupy interwencyjnej do obiektu, jeśli pojawi się sygnał o zaistnieniu niepożądanego zdarzenia, np. włamania. Drugim rodzajem monitoringu, ściśle jednak powiązanym z pierwszym, jest monitoring wizyjny. Dzięki niemu można zdalnie zweryfikować rodzaj zagrożenia, a następnie wysłać na miejsce zdarzenia policję lub grupę interwencyjną. I wreszcie trzecim rodzajem jest monitoring pojazdów. W tym przypadku może to być aktywna ochrona pojazdów lub zarządzanie całą flotą firmową.

Zalety monitoringu

Podstawową zaletą płynącą z zastosowania monitoringu w firmie lub ochranianym obiekcie jest ograniczenie liczby potencjalnych kradzieży. Już sama świadomość istnienia monitoringu na danym terenie (nawet sam widok kamer), pomaga podwyższyć poziom bezpieczeństwa w tym zakresie. Monitoring stanowi także niezwykle ważne ogniwo całego systemu ochrony, a zarazem znakomite wsparcie działań klasycznej ochrony fizycznej. Trzecią, istotną zaletą monitoringu jest możliwość zarówno nadzoru, jak i skutecznego zarządzania flotą firmową. Co ważne, wszystko to odbywa się metodą on-line.

Nowoczesny monitoring – korzyści finansowe

Oprócz wyżej wymienionych elementów, warto wskazać także te, które w bezpośredni sposób przyczyniają się do oszczędności finansowych w firmie korzystającej z monitoringu. Oczywiście wspomniane wyżej między innymi ograniczenie liczby kradzieży, dzięki monitoringowi, również wpływa na sytuację finansową przedsiębiorstwa, lecz czyni to w sposób pośredni.

Przejdźmy zatem do bezpośrednich korzyści finansowych. W przypadku monitoringu pojazdów wielu ubezpieczycieli przewidziało specjalne zniżki przy ubezpieczaniu foty samochodowej wyposażonej w monitoring GPS. Kolejna dotyczy możliwości odliczania VAT-u od pojazdów. Dzieje się to za sprawą prowadzenia elektronicznej ewidencji eksploatacji pojazdu (fiskus nagradza stosowanie tego rodzaju rozwiązań).

Generalnie rzecz ujmując – zastosowanie nowoczesnego monitoringu w firmie wiąże się ze zdecydowanie bardziej efektywnym wykorzystaniem środków pieniężnych na sprawy dotyczące bezpieczeństwa.

Monitoring najnowszej generacji

Współczesny monitoring całymi garściami czerpie z najnowszych rozwiązań technicznych: kamery wysokiej rozdzielczości, kamery panoramiczne, komunikacja internetowa, radiowa czy też satelitarna. Generalnie – dzięki niebywałemu rozwojowi urządzeń elektronicznych, monitorowanie może dawać efekty, o których kilka lat temu można było jedynie marzyć. Nowe urządzenia i szybsze przesyłanie danych to także poprawa jakości monitorowanego sygnału.

Tym samym, monitoring nie tylko skutecznie wspiera działania prowadzone przez ochronę fizyczną, lecz również pozwala wyraźnie wyeliminować straty związane z kradzieżami lub innymi zagrożeniami czyhającymi na mienie firmy.

Jeśli szukają Państwo dostawcy monitoringu, którego jakość usług potwierdzona jest wieloletnim doświadczeniem, warto sprawdzić ofertę Impel Security Polska.